events-bg-2014_pamporovo-bike-cup-saturday_15

На 21.06. 2014 се проведе най-голямото международно кроскънтри състезание в България.
Стартът бе  от престижния клас 1, включен в календара на Международния колоездачен съюз.

DSCN3446

Освен най-добрите български състезатели, участие взеха и гости от Сърбия, Румъния, Турция и Гърция.

Чудесно подготвеното трасе от организаторите от „Консепт Криейтив” бе предизвикателство за състезателите, които бяха допълнително затруднени от обилните валежи от дъжд.

events-bg-2014_pamporovo-bike-cup-saturday_16

Шестте обиколки от 4200м бяха изминати най-бързо от Тодор Опреа от Румъния за 1ч41мин, следван от Абдулкадир Келечи от Турция и Логиган Лучан от Румъния.

Представителят на КК „Варна” Тодор Ангелов завърши шести и е с най-добро класиране от българските състезатели.

Copy of DSCN3431

Добрин Лиловски получи дефект, и загуби 3 позиции и се озова на 13-то място, а Димитър Карабахчиев завърши 18-ти.

В старта при жените в категория Оупън, Анелия Карагьозян отново грабна призовото място.