the-champion-octobeer-albena-2016
Завърши третият Международен турнир по тенис на маса за мъже и ветерани „Октомврийска Албена 2016“ в който участваха 73 състезатели при ветераните и 45 в „Оpen“.
Френският майстор на малката топка Ерик Дюранд, който е световен шампион за ветерани във възрастова категория 40 до 49 години спечели убедително шампионските титли, както в категорията си при ветераните, така и в открития турнир при мъжете , където се наложи над съотборника си от “Дунав „/Русе/ Стефан Лъвчиев. В „малкия“ финал на „Оpen“се срещнаха българските състезатели Светлин Беров/“Боровец“-Г.Оряховица/ и Станислав Иванов/“Роса“-Попово/,  като победата и бронзът  бяха за Беров.
Ето и победителите в „Мастърс“/ветерански/ категориите;
-30 до 39 години-Станислав Иванов/България/
-40 до 49 години-Ерик Дюранд/Франция/
-50 до 59 години-Марио Якимов/България/
-60+ години-Божидар Генчев/България/
Всички участници и гости останаха възхитени от предоставените им  условия за игра в спортна зала“Албена“, за настаняване, изхранване и възстановяване в хотел „Примасол Ралица Супериор“ и чрез организаторите от СК „Дама купа“ изказват своята благодарност на сектор“Спорт“ на ваканционното селище.