1

В приятна атмосфера, емоции и усмивки премина официалната церемония по награждаване и закриване на студентските турнири „Купа 8 декември” 2016, които за поредна година Община Варна, Студентските съвети и Академичните звена отговарящи за спорта в университета, организираха по случай 8 декември-празника на Българските студенти. В неделната вечер /20.11.16г./ от 19.00 часа, в “Playground” МОЛ Варна всички заслужили студенти получиха своите награди.

В програмата тази година бяха включени спортовете, плуване, мини футбол, волейбол, боулинг, тенис на маса, стрийтбол 3х3 и лекоатлетически крос, където над 400 студенти взеха участие във всички състезания.

Гости на събитието бяха: г-н Данчо Илиев – гл.експерт в дирекция „Спорт“ при Община Варна, Жулиета Виденова – ръководител сектор „Спорт“ към Медицински университет, Геновева Иванова – маркетинг мениджър във Висшето училище по мениджмънт, г-н Динко Тенев – ръководител на спорта във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, г-н Николай Янчев – преподавател в катедра „Физическо възпитание и порт“ към ТУ, Катя Чонгова и Иванка Кабакчиева от ВСУ „Ч. Храбър“, Димитър Димитров и Вили Цеков – преподаватели в катедра ФВС към Икономически университет, Петьо Христов преподавател МУ и футболната легенда Божил Колев.

Всички от официалните гости връчиха купи, медали и предметни награди на победителите, осигурени от Дирекция „Спорт” към Община Варна.

Класиране по видове спорт

ТЕНИС НА МАСА

Около 40 състезатели взеха участие в таз годишното издание на турнира по тенис на маса, част от „Купа 8 декември“, който се състоя в Многофункционална спортна зала на ИУ – Варна на 07 и 08 ноември 2016 г.

СТРИЙТБОЛ

На 16.11.2016 приключи турнира по Стрийтбол 3×3, част от програмата на Купа 8 декември. Битката се проведе в залата на „Медицински университет“. Участие взеха 10 мъжки отбора. Ето и финалното класиране и победителите:

3. Бронза отива при „Медицински университет“ Втори отбор

2. Среброто е за Висше Военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“

1. Победители във турнира по Стрийтбол 3×3 при мъжете е „Икономически университет“ –Варна

За най-полезен състезател в турнира беше определен Дамян Шишков от Икономически университет – Варна, който получи специален плакет.

ВОЛЕЙБОЛ

Турнирът по волейбол, част от „Купа 8 декември“ се проведе в спортната база на Икономически университет – Варна. Турнира бе предвиден за мъже и жени, като се включиха по три отбора от варненските университети. След изиграването на всички срещи класирането се оформи по следния начин:

МЪЖЕ

3. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

2. Икономически Университет – Варна

1. С две победи от два мача шампион в „Купа 8 декември“ е отбора на Медицински Университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“ Варна

ПРИЗ:

За най-полезен състезател при мъжете беше определен Стефан Иванов от Медицинския университет.

ЖЕНИ

3. Икономически университет Варна

2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

1. ВСУ „Черноризец Храбър“

ПРИЗ/плакет:

При жените призът за най-полезен състезател, отива при състезателката на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Стефани Кьосева.

ПЛУВАНЕ

На плувен комплекс „Приморски“ в закрит плувен басейн „Д-р Любен Лазаров“, в съботния ден на 19 ноември завърши състезанието по плуване, част от „Купа 8 декември“. В състезанието взеха участие над 70 студенти от шестте Варненски Университета. Турнира беше и своеобразен финал на надпреварата за студенти през настоящата кампания. Основната конкуренция в този спорт беше между Икономическия и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

2 Александър Богунов МУ

1 Дилян Желязков ВВМУ с време 0,24,45 мин.

ЩАФЕТА 5 ПО 50 М. СВ. СТИЛ 3 МЪЖЕ/2 ЖЕНИ

3. Икономически Университет – Райчев, Кирчева, Георгиев, Иванова, Матев – с време 2,52,67 мин.

2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Маринов, Панайотова, Димитров, Ставрева, Желязков – 2,27,80 мин.

1. Медицински Университет –Богунов, Пендов, Димитров, Райхелд, Боцарис– с време 2,22,39

БОУЛИНГ

В турнира по боулинг всеки университет имаше право да се включи с  до четири отбора от по 5 човека. След изиграване на финални игри се получи следното класиране:

3-то място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 950 точки -Ивайло Терзиев, Атанас Василев, Кирил Димитров, Иво Колев, Ивайло Иванов

2-ро място – Медицински университет /отбор 3/ – 1004 точки

– Деница Георгиева, Александър Андреев, Велизар Гайдарджиев, Емануил Тенчев, Никола Бъговски

1-во място – Технически университет – 1140 точки отбор в състав:

– Николай Николаев,  Мирослав Илиев, Станимир Николов, Симеон Христов, Стефан Недялков

Призът за най-резултатен играч ще получи състезателя на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Йордан Цанев Дяволов със реализирани 167 точки в една игра.

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС „Купа 8 декември“

В съботния ден на 12 ноември 2016 г. се състоя състезанието по Лекоатлетически крос, като част от програмата на „Купа 8 Декември“. Стартът от 11.00 часа на състезанието в Морската градина под Летния театър, беше даден от представители на дирекция „Спорт“ при Община Варна.

При мъжете участие взеха 33 студенти от всичките шест университета в града и след като те избягаха дистанцията от 2000 метра, класирането се подреди по следния начин:

3. Трето място за представителя на Медицински Университет – Варна Стефан Михайлов

2. Сребърния медал отиде при Павел Костадинов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

1. Шампион в бягането за „Купа 8 декември“ е Светлин Николов от Технически Университет – Варна с време 6,37 мин.

При дамите разстоянието, което трябваше да избягат е 1000 метра. От 12 състезателки най-заслужилите са:

3. Мерлин Джафер от Технически университет грабна бронзовия медал

2. Среброто остана за Веселина Добрева от медицината

1. Шампионка с най-добро време от 3,54 мин. е Лора Колева, която спечели кроса и през миналата година.

На база индивидуалните резултати, се формира отборно класиране за мъже и жени, също така и комплексно-отборно класиране между университетите, както следва: