logo-sportno-uchilishte

НОМИНИРАНИ СПОРТИСТИ от варненското спортно училище`2016 по азбучен ред на спортовете. Подробна информация за медалите.

Христо Димитров Христов – 9 в клас
Вдигане тежести Треньор Живко Николов
Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг
двубой I м Европейски Рекорд
изтласкване I м Европейски Рекорд
изхвърляне I място
Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг
двубой I м три Нац Рекорда
изхвърляне I м три Нац.Рекорда
изтласкване I м три Нац Рекорда
Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда
Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда
Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг
двубой I м два Нац Рекорда
изхвърляне I м два Нац.Рекорда
изтласкване I м два Нац Рекорда
Радослав Христов Демиров- 8 в клас
Вдигане тежести Треньор Живко Николов
Европейско първенство кадети до 15 г, категория 77 кг
двубой V място
изтласкване V място
изхвърляне V място
Държавно личен шампионат кадети до 15г кат. 85 кг двубой I място
изхвърляне I място
изтласкване I място
Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 77 кг 3 х III място
Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 85 кг I, II, II място

Борис Красимиров Босилков – 12 a клас
Кaну Треньор Христина Иванова
Европейско първенство юноши, . ХIII място С1 500м
Държавно индивидуално първенство юноши старша възраст I място С1 500м
II място С1 5000м

Теодор Димитров Христов 10 б клас
Кик бокс Треньор Красимир Кирилов
Световно първенство юноши младша възраст, лоукик кат до 60 кг II място
Балканско първенство юноши младша възраст, лоукик кат.60 кг. I място
Държавно лично първенство юноши младша възраст, лоукик кат. 60 кг I място
Държавно отборно първенство юн. младша възр, фул контакт кат.60 кг I място
Силвия Георгиева Георгиева – 11 б клас
Лека атлетика Треньор Крум Крумов
Балканско първенство младша възраст 2000м с препятствия – Нац. Рекорд, III място
Европейско първенство младшa възраст 2000м с препятствия ХIII място
Национален шампионат младша възраст 2000м с препятствия – Нац. Рекорд, I място
3000м I място
3000м – зала I място
1500м – зала I място
Национален шампионат старша възраст 3000м с препятствия – Нац. Рекорд, I място
4000м крос кънтри II място

Мануел Гергинов Петров – 11 б клас
Лека атлетика Треньор Крум Крумов
Балканско първенство младша възраст 800м I място
Европейско първенство младшa възраст 800м Х място
Национален шампионат младша възраст 800 м I място
800м в зала I място
400м в зала II място
6000м крос кънтри II място
Национален шампионат старша възраст 800 м I място

Пресияна Мартинова Дишева– 12 б клас
модерен петобой Треньори Невена Димитрова, Цветана Миланова
Европейско първенство девoйки до 18г, финал индивидуално 24 място
Европейско първенство девoйки до 21 г щафета VIII място
финал индивидуално 34 място
Световно първенство девoйки до 21 г участие
Световна купа жени 4 кръг участие
Държавно първенство девoйки до 18г 2 кръг индивидуално, четирибой I място
Държавно първенство девoйки до 18г 1 кръг индивидуално, четирибой I място
Държавно първенство девoйки до 21г 1 кръг индивидуално, петобой I място
Държавно първенство девoйки до 21г 2 кръг индивидуално, петобой II място
Държавно първенство жени 1 кръг индивидуално, петобой I място
Държавно първенство жени 2 кръг индивидуално, петобой II място

Виктор Калоянов Николов – 12 a клас
Плуване Треньор Никола Петров
Европейско първенство младежи участие 50, 100, 200 м бътерфлай
Балканско първенство младежи 17-18 г 100м бътерфлай I място
4х100 м смесена щафета III място
50м бътерфлай IV място
4х100 м св. стил IV място
Държавно лично отборно първенство мъже 4х50м своб стил 25м НР, I място
100м бътерфлай 50 м I място
100м бътерфлай 25 м II място
Държавно лично отборно първенство младежи 100м бътерфлай 50 м I място
50м бруст, 100м бътерфлай, 100м съчетано 25 м II място
200м съчетано 25м, 50 м бруст, 50 м бътерфлай 50м III място

Денислав Данаилов Дамянов– 12 в клас
спортна гимнастика Треньор Драгомир Пеев
Европейско първенство юноши прескок 15 място
Държавно лично отборно първенство мъже
многобой III място
прескок II място
успоредка III място
висилка III място

Йоана Николаева Николова 8 клас
художествена гимнастика Треньор Филипа Филипова
Европейско първенство девойки финал бухалки IV място
финал въже IV място
финал обръч, топка; отборно V-ти места
Гранд При Москва – МТ девойки финал въже III място
финал бухалки V място
Световна купа Минск – МТ девойки финал въже, бухалки, обръч; отборно III-ти места
Световна купа София – МТ девойки финал топка II място
финал въже, бухалки III-ти места

Елизабет Николаева Йовчева 7 а клас
художествена гимнастика Треньор Филипа Филипова
Световна купа Лисабон – МТ дев ст възраст финал бухалки VI място
Световна купа Песаро – МТ дев старша възраст финал бухалки VIII място

НОМИНИРАНИ ОТБОРИ

Хандбал

Треньори Малин Николов, Пенко Златев

Европейско първенство младежи отборно VIII място
Балканско първенство младежи отборно III място

Георги Пламенов Стоянов 12 б, Мартин Миленов Тодоров12 б, Дилян Илиянов Илиев 12 б,
Ерсин Мехмед Хюсеин 11 в, Ивелин Бончев Йорданов11 в

Баскетбол

Треньор Борис Борисов

Държавно първенство момчета до 14 г. отборно I място
Берк Зюхтю Мехмед, 8 б Ангел Дениславов Софрониев, 8 б
Велизар Иксан Велиев, 8 б Божидар Венциславов Димитров8 б

35 ученици са участвали в най-престижните международни състезания : Световни , Европейски , Балкански първенства и Световни купи.

 

 

Участници

 

1 място 2 място 3 място  

общо

БП 9 4 1 6 11
ЕП 16 3   1 4
СП 4   1 2 3
СК 6   1 7 8
общо 35 7 3 16 26