Христо Христов/в средата/ и Живко Николов

Състезателят по вдигане на тежести от СК „Титан“ Христо Христов е спортист №1 на варненското спортно училище „Г.Бенковски“ за 2016 г. Това стана ясно на годишната церемония на училището днес.

Христо Димитров Христов – 9 в клас

Вдигане тежести                                        

 Треньор Живко Николов

Европейско  първенство кадети до 15 г, категория  94 кг

двубой I м Европейски Рекорд

изтласкване I м Европейски Рекорд

изхвърляне  I място

Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг

двубой I м три Нац Рекорда

изхвърляне  I м три Нац.Рекорда

изтласкване I м три Нац Рекорда

Турнир „ Купа Русе”                                                          3 х I място, 2 Европейски Рекорда

Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг   2 х I място, два Нац Рекорда

Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг

   двубой I м два Нац. Рекорда

изхвърляне  I м два Нац.Рекорда

изтласкване I м два Нац Рекорда

За отбор на годината на училището бе определн тимът по хандбал на Спартак/Вн/.

Хандбал                                               

 Треньори Малин Николов, Пенко Златев

 Европейско първенство младежи                          отборно                                 VIII място

Балканско първенство младежи                            отборно                                     III място

Георги Пламенов Стоянов 12 б,  Мартин Миленов Тодоров12 б,   Дилян Илиянов Илиев 12 б,

Ерсин Мехмед Хюсеин 11 в,   Ивелин Бончев Йорданов11 в

 

Сред номинираните спортисти бяха още:

Радослав Христов Демиров- 8 в клас

Вдигане тежести                            

Треньор  Живко Николов

Европейско  първенство кадети до 15 г, категория  77 кг

двубой V място

изтласкване V място

изхвърляне  V място

Държавно личен шампионат кадети до 15г кат. 85 кг        двубой I място

изхвърляне I място

изтласкване I място

Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 77 кг 3 х III място

Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 85 кг I, II, II място

 

Борис Красимиров Босилков – 12 a клас

Кaну                                                  

Треньор Христина Иванова

Европейско първенство юноши,       .                                      ХIII място  С1 500м

Държавно индивидуално първенство  юноши старша възраст  I място  С1 500м

II място  С1 5000м

 

Теодор Димитров Христов 10 б клас

Кик бокс                                         

Треньор Красимир Кирилов

Световно  първенство юноши младша възраст, лоукик кат до 60 кг          II място

Балканско първенство юноши младша възраст,    лоукик кат.60 кг.            I място

Държавно лично първенство юноши младша възраст, лоукик  кат. 60 кг   I място

Държавно отборно първенство юн. младша възр, фул контакт  кат.60 кг    I място

Силвия Георгиева Георгиева – 11 б клас

Лека атлетика                                      

 Треньор Крум Крумов

Балканско първенство младша възраст  2000м с препятствия – Нац. Рекорд, III място

Европейско първенство младшa възраст   2000м с препятствия                    ХIII място

Национален шампионат младша възраст  2000м с препятствия – Нац. Рекорд,  I място

3000м                                     I място

3000м – зала                          I място

1500м – зала                          I място

Национален шампионат старша възраст  3000м с препятствия – Нац. Рекорд,    I място

4000м крос кънтри                                II място

 

Мануел Гергинов Петров – 11 б клас

Лека атлетика                                     

  Треньор Крум Крумов

Балканско първенство младша възраст                800м                                           I място

Европейско първенство младшa възраст             800м                                          Х място

Национален шампионат младша възраст             800 м                                         I място

800м в зала                               I място

400м в зала                              II място

6000м крос кънтри                    II място

Национален шампионат старша възраст              800 м                                          I място

 

Пресияна Мартинова Дишева– 12 б клас

модерен петобой                                

Треньори Невена Димитрова, Цветана Миланова

Европейско първенство девoйки до 18г,              финал индивидуално                         24 място

Европейско първенство девoйки до 21 г              щафета                                VIII място

финал индивидуално                        34 място

Световно първенство девoйки до 21 г                  участие

Световна купа жени 4 кръг                                     участие

Държавно първенство девoйки до 18г 2 кръг       индивидуално, четирибой        I място

Държавно първенство девoйки до 18г 1 кръг       индивидуално, четирибой        I място

Държавно първенство девoйки до 21г 1 кръг       индивидуално, петобой            I място

Държавно първенство девoйки до 21г 2 кръг       индивидуално, петобой           II място

Държавно първенство жени 1 кръг                                    индивидуално, петобой            I място

Държавно първенство жени 2 кръг                                    индивидуално, петобой           II място

 

Виктор Калоянов Николов – 12 a клас

Плуване                                                 

Треньор Никола Петров

Европейско първенство младежи                         участие 50, 100, 200 м бътерфлай

Балканско първенство младежи 17-18 г               100м бътерфлай                    I място

4х100 м смесена щафета    III място

50м бътерфлай                     IV място

4х100 м св. стил                  IV място

Държавно лично отборно първенство мъже         4х50м своб стил 25м      НР, I място

100м бътерфлай 50 м             I място

100м бътерфлай 25 м           II място

Държавно лично отборно първенство младежи  100м бътерфлай 50 м             I място

50м бруст, 100м бътерфлай, 100м съчетано 25 м       II място

200м съчетано 25м, 50 м бруст, 50 м бътерфлай 50м        III място

 

  Денислав Данаилов Дамянов– 12 в клас

  спортна гимнастика                         

Треньор Драгомир  Пеев

Европейско първенство юноши                           прескок                                15 място

Държавно лично отборно първенство младежи    многобой                             III място

прескок                                 II място

успоредка                              III място

висилка                                  III място

 

Йоана Николаева Николова 8 клас

художествена гимнастика

Треньор Филипа Филипова

Европейско първенство девойки                             финал бухалки                      IV място

финал въже                           IV място

финал обръч, топка; отборно                    V-ти места

Гранд При Москва – МТ девойки                            финал въже                           III място

финал бухалки                        V място

Световна купа Минск – МТ девойки               финал въже, бухалки, обръч; отборно      III-ти места

Световна купа  София – МТ девойки                                   финал топка                            II място

финал въже, бухалки                   III-ти места

 

Елизабет Николаева Йовчева 7 а клас

художествена гимнастика

Треньор Филипа Филипова

Световна купа Лисабон – МТ  дев ст възраст        финал бухалки                        VI място

Световна купа  Песаро – МТ  дев старша възраст финал бухалки                     VIII място

 

НОМИНИРАНИ БЯХА ОЩЕ: 

 

 

Баскетбол                                             

 Треньор Борис Борисов         

   Държавно първенство момчета до 14 г.                отборно                                I място

Берк Зюхтю Мехмед, 8 б                 Ангел Дениславов Софрониев, 8 б

Велизар Иксан Велиев, 8 б             Божидар Венциславов Димитров8 б