Владо Вълев получава наградата си от кмета Иван Портних в присъствието на председателяа на Общинския съвет-Тодор Балабанов. Краси Димов-треньор е в ляво.

%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%be

На снимката Владо Вълев/дясно/ с кмета на Варна Иван Портних/втори от дясно/ и двамата треньори Краси Димов и Добромир Иванов

СПОРТИСТ НА ВАРНА 2016 – ВЛАДИМИР ВЪЛЕВ-КИКБОКС, СК „ТИМ“, треньори: Краси Димов и Добромир Иванов.

– световен шампион по кикбокс за професионалисти версия WAKO PRO от гр.Москва, Русия

– многократен европейски и световен шампион по муай-тай и кикбокс;

Владо има 9 подгласници в анкетата тази година. По азбучен ред сред най-добрите спортисти на Варна попадат:

Александър Николов/дясно/ с треньора си Никола Петров

АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ-ПЛУВАНЕ, ПСК Черно море, треньор Никола Петров

-41 място на олимпийските игри в Рио с резултат 50.03 – национален рекорд;

– ДЛОП – първо място 50 м.св.стил; 100 м.св.стил;щафети – 4Х100 м.св.стил и 4Х100 м.микс;

-АЛЕКСАНДРА ТОНЧЕВА-ММА, СК Десант, тр. Николай Добруджански

в кат. „52 кг.“ („сламка“), действащата световна шампионка, която дублира европейската си титла от миналата година;

-БОГДАН ШУМАРОВ-КИКБОКС, СК Боил, гл.треньор Красимир Кирилов

– европейски шампион по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 71 кг.,мъже,стил К1;

– многократен държавен шампион по кикбокс;

-ВАНЯ ИЛИЕВА-КАРАТЕ- СК „Джет“, гл.треньор Виктор Великов

– две световни титли по карате в дисциплините Киокошин (Ката) и отворено първенство по Ката за всички стилове карате;

Владо Урумов/ляво/ . Негов личен треньор е Живко Томов/дясно/

-ВЛАДИМИР УРУМОВ-ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ, СК „Ч.море“, гл.треньор Живко Томов

– Европейско първенство за мъже гр.Фърде Норвегия – 3-то място в категория 62 кг.;

-МАРИЕЛА НИКОЛОВА-ВЕТРОХОДСТВО, СК „Ч.море Бриз“, гл.треньор Росен Марангозов

– държавна шампионка в клас „Лазер – Радиал“;

  • МИЛЕН МАРИНОВ-КИКБОКС, СК „ТИМ“, гл.треньор Краси Димов

– световен шампион по муай-тай, мъже до 51 кг.от Банкок, Тайланд;

Николай Гочев

-НИКОЛАЙ ГОЧЕВ-ОФРОУД, СК „Крейзи Фокс“

първият българин, който става европейски шампион по офроуд. Варненецът спечели две победи и три втори места в петте кръга в първенството.

Пламена Димова и Богдан Шумаров – кик бокс

-ПЛАМЕНА ДИМОВА-КИКБОКС, СК „Боил“, тр. Краси Кирилов

– европейска шампионка по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 48 кг.,жени,стил К1;

– многократна  държавна шампионка по кикбокс;

Победителите в останалите категории:

Категория „Отбор на годината“ за 2016г. /Индивидуални спортове/ – 2 отбора

-СК ДЕСАНТ-ММА, главен треньор Николай Добруджански

1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал от световно първенство по ММА (Лас Вегас, САЩ);

3 златни и 1 сребърен медал от европейско първенство по ММА (Прага, Чехия);

8 златни, 6 сребърни и 8 бронзови медали от ДЛП и ДОП по ММА;

21 златни, 22 сребърни  и 37 бронзови медали от държавни първенства и турнири по джудо;

Огнян Илиев/дясно/- главен треньор на ТК „Ч.море Елит“-отбор на годината

-ТК ЧЕРНО МОРЕ – ЕЛИТ –ТЕНИС, главен треньор Огнян Илиев

– първо място на държавно отборно първенство мъже;

 Категория „Отбор на годината“ за 2016г. /Колективни спортове/:

-ХК ЛОКОМОТИВ- ХАНДБАЛ, главен треньор Никола Карастоянов

– Носител на Купата на България по хандбал

 Категория  „Спортен дух“ /за спортист с увреждания/-ДЕНИСЛАВ КОДЖАБАШЕВ-ТЕНИС НА МАСА, треньор Деян Георгиев, СК Атлант

– ¼ финал на Параолимпийските игри в Рио;

 Категория  „Спортист ветеран“ за 2016г.

-КИНА МОНЕВА-ЛЕКА АТЛЕТИКА СК Атлетик

-І –во място в дисциплината тласкане на гюле на Държавно първенство в гр.Пловдив;

– ІІ място  в дисциплината мятане на диск на Държавно първенство в гр.Пловдив;

– І място в дисциплината хвърляне  гюле на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;

– ІІ място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;

– І място в дисциплината хвърляне  гюле на Балканиада  в гр.Нови Сад;

– І място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада в гр.Нови Сад;

– ІІІ място в дисциплината мятане на дискна Балканиада в гр.Нови Сад;

Христо Христов/дясно/ с треньора си Живко Николов

Категория „Младо дарование“ за 2016г.

-ХРИСТО ХРИСТОВ-ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ, треньор: Живко Николов, СК Титан

Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг

двубой I м Европейски Рекорд

изтласкване I м Европейски Рекорд

изхвърляне I място

Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг

двубой I м три Нац Рекорда

изхвърляне I м три Нац.Рекорда

изтласкване I м три Нац Рекорда

Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда

Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда

Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг

двубой I м два Нац. Рекорда

изхвърляне I м два Нац.Рекорда

изтласкване I м два Нац Рекорда

Община Варна връчи допълнителни награди в категория „Младо дарование“ на състезатели постигнали сериозни спортни успехи.

 

НАГРАДИ ОТ ОБЩИНА ВАРНА – МЛАДО ДАРОВАНИЕ

-БОЖИДАР ЗЛАТАНОВ-СПОРТНА ГИМНАСТИКА- ГСК“Интерком груп-Черноморски юнак, момчета старша възраст

– републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика и носител на купа „Република България“;

-ТЕОДОР ХРИСТОВ-КИКБОКС -СК Боил, главен треьнор Красимир Кирилов

– вицесветовен шампион по кикбокс за кадети от световното първенство гр.Дъблин, Ирландия кат.60 кг.,стил „лоу кик“;

– многократен държавен шампион по кикбокс;

-КАЛИНА МАРИНОВА-ВЕТРОХОДСТВО, СК Ч.море Бриз, гл.треньор Росен Марангозов

-държавна шавпионка в клас „Оптимист“;

-МАНУЕЛ ПЕТРОВ-ЛЕКА АТЛЕТИКА, треньори Цонка Господинова и Крум Крумов, СК „Евър“

– Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 10–то място

– балкански шампион за кадети – 800 м.;

– златни медали от националните шампионати;

– международни турнири по крос Дряново,Луковит и Варна – 1-во място кадети;

Силвия Георгиева и Мануел Петров с треньора Крум Крумов

СИЛВИЯ ГЕОРГИЕВА-ЛЕКА АТЛЕТИКА, СК Евър, треньори Цонка Господинова и Крум Крумов,

– Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 13–то място

– златни медали от националните шампионати;

– международни турнири по крос Дряново,Карнобат,Луковит и Варна – 1-во място старша възраст;

– международен турнир за мъже и жени „Нови звезди“- 2-ро място и национален рекорд;

-Балкански шампионат на 2000 м.стрипълчейз – бронзов медал и национален рекорд;

– Балкански шампионат по крос кънтри – сребърен медал;

 

-КАЛИНА НИКОЛАЕВА-ПЛУВАНЕ, родена 2004 г., състезател на ПСК Черно море, треньор Антон Гиляревский /Никола Петров/

Постижения през 2016 г.:

  • 14 пъти шампионка на РБългария

–ДЛОП Деца 12 г. 25 м басейн месец февруари – 7 – кратна републиканска шампионка

–    ДЛОП Деца 12 г. 50 м басейн месец юни  – 7 кратна републиканска шампионка

  • през годината направени 16 поправки на национални рекорди – 14 за възраст Деца 12 г. и две за по-горна възрастова група Девойки младша 13-14 г.
  • През годината спечелени 53 медала / 44 златни и 9 сребърни/ от различни национални и международни състезания
  • към днешна дата/ 06.12.2016/ носител на 26 национални рекорда в различни възрастови групи.

 

– СИМОНА СТОИМЕНОВА-КАРАТЕ КИОКУШИН, СК Ичи Геки, гл.треньор Емил Костов

– 1 място на кумите девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

– 3 място на ката  девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

-БОГОМИЛ КОСТОВ-КАРАТЕ КИОКУШИН, СК Ичи Геки, гл.треньор Емил Костов

– 1 място на ката  юноши от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

ВЕНЕЛИН ВЕНКОВ и БОРИСЛАВА НАНКОВА-СПОРТНИ ТАНЦИ, КСТ Кристал, гл.треньор Диана Филипова

Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България” за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт

Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт

Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

-ВИЛИАНА ДИМИТРОВА и ТОДОР СЛАВОВ- ВЕТРОХОДСТВО- екипаж в клас „420” Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“. Треньор Йорданка Минкова

Водачи в ранглистата на България в този клас, шампиони на България за 2016 година, спечелили безапелационно всички регати през сезона в конкуренция с мъже и жени, национални състезатели, 7-мо място в генералното класиране на Балканско първенство в Атина, Гърция

ЙОАНА НИКОЛОВА-ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА, ЧАР-ДКС, гл.треньор Филипа Филипова

– ДП- Девойки старша възраст– 1 място, злато на отделните уреди

ДТ- Жулиета Шишманова– 1 място

– ЕП -Холон– 5 място отборно

– 4 място въже и бухалки-финали

-5 място обръч и топка-финали – 5 място отборно;

Световна Купа – София– 4 място отборно – 4 място обръч-финали;

Световна купа –Минск 4 място топка-финал

Световна купа Песаро– 7 място отборно;

Световна купа –Лисабон-7 място отборно;

Гран При Москва– 5 място отборно-5 място топка-финал;-3 място въже-финал;

МТ Руми и Албена– 1 място, злато на четири уреда

МТ Царица Маргарита– 1 място – 1 място обръч, топка, бухалки, лента;