От 17 до 22 февруари в гр.София се състоя Държавно първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за мъже, жени, юноши и девойки старша възраст, юноши и девойки младша възраст с пушка и пистолет.
Състезателите по спортна стрелба завоюваха две отборни титли в дисциплината с пистолет.
Жени пистолет заеха трето място отборно.
В индивидуалното класиране Мариана Марчева се класира на 5-то място на финала, а
Дарина Йорданова зае 6-то място.
При юноши старша на пистолет Христо Ненов е 7-ми на финала. Той е възпитаник на 3-та ПМГ“Академик М.Попов“.
Юноши младша пистолет заеха трето място в отборно класиране. В индивидуалното класиране Стефан Станков е на 5-то  място. Той е възпитаник на 4-та ЕГ „Ф.Ж.Кюри“.
Димитър Недялков е 8 -ми, Дилян Димитров е 13-ти, а Тони Тодоров е 19-ти. Всички те са ученици на СУ“Г.Бенковски“.
Юноши младша пушка: Илиян Тонев е 11-та, Веселин Боев е 16-та, Давид Ангелов-17-ти.

Девойки младша пушка: Вероника Тодорова се класира на 5-томясто, Яница Христова е 10-та, а Ина Сиракова остана 12-та .Състезателите на пушка са ученици на СУ“Г.Бенковски“ .
Треньори са Дарина Йорданова на пушка и Нина Дякова на пистолет.
От първи март СК“Стрелба стартира проект по програма на ММС „Спорт за децата в свободното време“ -безплатни занимания за децата на гр.Варна.