В 5-та минута на мача, грешка в защитата на Холандия позволи на Спас Делев да открие резултата. Българите играят добре вече 18 минути, като атакуват вратата на съперника постоянно. В 20-та минута отново Спас Делев се разписа за 2-0. Силен удар от далечно разстояние. Красиво изпълнение на Делев за 2-0. Той претърпя тежка контузия, но успя да се възстанови бързо и попадна в полезрението на наставника Хубчев. Гостите имаха един шанс чрез Дост, но той стреля в ляво от страничната греда. В 69-та минута на терена се появи Божидар Краев/19 г/, който дебютира с националната фланелка. Той замени Ивелин Попов. Антон Недялков замени Петър Занев в 86-та минута на мача. Голмайсторът Делев бе заменен в 89-та минута от Бодуров. Видя се, че за краткото време откакто е национален селекционер Петър Хубчев е постигнал добри резултати. Можем да отбележим тази победа, като историческа. Тя идва в много важен момент за българския национален отбор. Този мач връща отново доверието в българския футбол. Като цяло Холандия показа лош футбол и нищо интересно на терена.

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 15. Васил Божиков, 4. Борислав Чорбаджийски, 3. Петър Занев, 6. Симеон Славчев, 7. Георги Костадинов, 11. Станислав Манолев, 20. Александър Тонев, 10. Ивелин Попов, 9. Спас Делев
Селекционер: П. Хубчев

ХОЛАНДИЯ (4-3-3): 1.Йерун Зут; 2.Рик Карсдорп, 3. Матийс Де Лигт, 4.Мартинс Инди, 5.Дейли Блинд; 6.Кевин Строотман, 7. Куинси Промес, 8.Жоржиньо Вайналдум; 10. Дейви Клаасен, 9. Бас Дост, 11.Ариен Робен
Селекционер: Д. Блинд

Съдия: Уилям Калъм (Шотландия)