Икономически Университет шампион

във Варненска  Универсиадата 2017

 След близо 30 дневни оспорвани битки по спортните терени на Варна, завършиXVIII Варненска Универсиада.

         В стилна церемония бяха наградени всички призьори в деветте вида спорт. Партито по закриване и награждаване на студентите медалисти, се проведе в Юнашки салон от 18.00 часа. На награждаването присъстваха Кристиан Димитров – директор на дирекция „Спорт“ при Община Варна, Мартин Байчев – председател на ПК „Младежки дейности и спорт“ към Общински съвет Варна, помощник ректора на Медицински университет инж. Деян Грънчаров, ръководителя по спорт в Икономическия Доц. Илко Илиев, представител от катедрата по физическо възпитание и спорт във ВВМУ беше г-н Динко Тенев, Данчо Илиев от дирекция „Спорт“, също така и представители на студентките съвети към ИУ, МУ, ВУМ и други. Всеки от тях връчи лично купи и медали на победителите в определен вид спорт.

         Организаторите бяха предвидили и няколко индивидуални награди – плакет в спортовете:

волейбол мъже най-полезен състезател – Николай Колев от ИУ

волейбол жени – Екатерина Александрова МУ

баскетбол най-полезен състезател – Николай Георгиев от ИУ,

футбол – голмайстор на турнира Симеон Лихтенфелц  от МУ със 7 гола

боулинг – Самуил Милев от ВУМ

         С приповдигнато настроение, хубава музика, награждаването достигна до кулминационния момент за връчване на големия приз за комплексен победител в таз годишното издание на студентската универсиада.

         Водещия на церемонията Румен Генов обяви шампиона за 2017 година във Варненска Универсиада:ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВАРНА. Голямата награда на победителя връчи г-н Кристиан Димитров.

Всички Университети получиха от организаторите почетни грамоти:

2. Медицински  университет – Варна

3. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

4. Технически университет – Варна

5. Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“

6. Висше училище по мениджмънт

–––––––––––––––––––-

Класиране по видове спорт

XVIII-та Варненска Универсиада

 

            БОУЛИНГ

  1. Третото място и бронзови медали за ВВМУ „Никола Й. Вапцаров“ с 808 точки.

2.Среброто отива при Висше училище по мениджмънт с 847 точки.

  1. Злато за отбора на Медицински Университет – Варна с 1245 точки. Състав на шампионския отбор:Теодор Миладинов, Пламен Тонев, Пламен Бекяров, Иван Енев, Ростислав Колев.

Призът за най-резултатен играч спеели: Самуил Милев от Висшето училище по мениджмънт.

 

ВОЛЕЙБОЛ ЖЕНИ

След изиграването на всички сравнително оспорвани двубои, подреждането е следното:

3.Варненски свободен Университет „Ч. Храбър“

  1. Сребърни медали за Икономическия Университет – Варна
  2. ВВМУ „Н.Й. Вапцаров“ с три победи от три мача.

За най-полезна състезателка в турнира при нежния пол бе определена Екатерина Александрова от Медицински университет – Варна.

 

ВОЛЕЙБОЛ МЪЖЕ

  1. Бронзовите отличия вземат бъдещите моряци от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

2.За Медицината останаха сребърните медали

  1. В много драматичния мач и емоции, завършил 3 на 2 гейма, по-добрият отбор и шампион на турнира по волейбол – мъже са икономистите.

За най-полезен състезател на турнира бе определен Николай Колев от Икономически университет – Варна.

 

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ  КРОС

ЖЕНИ Класиране:

  1. Третото място за Десислава Начева от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, с резултат 4,36 мин.
  2. Среброто с минимална разлика грабна състудентката й от икономическия Жанина Караиванова с време 4,24 мин.
  3. Победителка е състезателката на Икономически университет Варна Лора Колева с време 4,23 минути.

МЪЖЕ класиране:

3.Бронзовият медал остана за Божидар Йотов от икономическия

  1. Второто място е за участника от Медицински Университет Стефан Михайлов с време от 7,55.
  2. Победителят в дисциплината 2000 м. при мъжете е студент на ВВМУ „Н. Г. Вапцаров“ и той се казва Павел Костадинов с време 7 минути и 51 секунди.

 

На база индивидуалните класирания и точките описани в наредбата, които те носят, се образуват отборни класирания в кроса, които изглеждат по следния начин:

Отборно класиране МЪЖЕ:

  1. Медицински Университет – Варна
  2. Технически Университет – Варна
  3. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

 

Отборно класиране ЖЕНИ:

  1. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
  2. Медицински Университет – Варна
  3. Икономически Университет – Варна

 

Комплексно класиране между Университетите в Лекоатл. КРОС:

3.Икономически Университет – Варна

  1. Медицински Университет – Варна
  2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

Информативно: 4. Технически Университет – Варна

  1. Варненски Свободен Университет

 

ТЕНИС НА КОРТ

На индивидуалното състезание се явиха 18 студенти от МУ, ИУ, ТУ и ВСУ. Срещите се играха по схема на елиминиране в два сета до 4 гейма. След оспорвани двубои първенци в индивидуалния турнир са:

Индивидуално Мъже:

3.Ивайло Петров – ИУ

2.Юмер Юмеров  – МУ

1.Калоян Николов – ТУ

При жените тотално превъзходство имаха представителките на медицината:

3.Марина Данева – ИУ

  1. Илиана Петрова – МУ

1.Елица Моллова –МУ

 

На база проведеният индивидуален турнир се образува отборно- класиране при мъже, жени и комплексно където:

Отборно класиране тенис МЪЖЕ:

  1. Технически Университет
  2. Икономически Университет
  3. Медицински Университет

 

Отборно класиране тенис ЖЕНИ:

  1. ВСУ „Черноризец Храбър“
  2. Икономически Университет
  3. Медицински Университет

 

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ:

3.трети са Технически Университет – Варна

2.Втори са колегите им от Икономически Университет – Варна

1.Победители в турнира по тенис са студентите на Медицински Университет – Варна

 

ПЛУВАНЕ

Състезанието се проведе на плувен комплекс „ПРИМОРСКИ“ в открит плувен басейн „ЮЛИЯН РУСЕВ“.  В състезанието взеха участие над 70 студенти от шестте Варненските Университети.

Основната конкуренция в този спорт беше между Медицинския Университети и ВВМУ.

 

Индивидуално класиране по дисциплини:

50 м. Бътерфлай жени

3 Серафима Долган ТУ 0,45,29

2 Васелики Канелопулу ВВМУ

  1. Антония Стоянова МУ 0,33,10 с рекорд на турнира в дисциплината

50 м. Бътерфлай мъже

3 Христофорос Боцарис МУ 2 Александър Пенев ВУМ 1 Мартин Вълев ТУ 0,27,32

50 м. Гръб жени

3.Теодора Ставрева ВВМУ  2.Нора Пендов МУ

1.Анне Райхелт МУ 0,36,04

50 м. Гръб мъже

3 Павел Георгиев ИУ 2 Димитър Димитров МУ 1 Максим Димитров ВВМУ 0,28,92 рекорд ма Универсиадата в дисциплината

50 м. Брус жени

3 Йонна Градева  ИУ 2 Нора Пендов МУ

1 Неле Рудолф МУ 0,41,64

50 м. Бруст мъже

3 Кристиян Райчев ИУ2 Данаил Маринов ВВМУ

1 Теодор Вощинаров ТУ 0,31,13

50 м. Св. стил жени

3 Васелики Канелопулу ВВМУ

2 Анне Райхелт МУ1 Антония Стоянова МУ 0,31,73

50 м. Св. стил мъже

3 Цветан Русев ТУ

2 Александър Богунов МУ1 Мартин Вълев ТУ 0,25,07

 Класиране щафета 5 по 50 м. св. стил 3 мъже/2 жени

3. Икономически Университет  – Варна в състав Георгиев, Градева, Желязков, Кирчева, Райчев2.ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Димитров, Канелопулу, Иванов, Ставрева, Маринов1.  Медицински Университет – Боцарис, Градева, Желязкова, Кирчева, Райчев

Крайно комплексно класиране в спорта плуване:

  1. ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ 270 т.
  2. ВИСШЕ ВОЕННОМОРСКО УЧИЛИЩЕ 374 т.
  3. МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ 565 т.

 

Информативно:

4.ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ 261 т.

  1. ВАРНЕНСКИ СВОБОДЕН УНИВЕРСИТЕТ 54 т.
  2. ВИСШЕ УЧИЛИЩЕ ПО МЕНИДЖМЪНТ 20 т.

ТЕНИС НА МАСА

В мъжката схема на турнира, доминация имаха студентите на  Икономически университет, а касирането е следното:

3.Почетното трето място остана за Димитър Димитров – Икономически Университет Варна.

2.Сребърното отличие отново е за студента на ИУ Пламен Алексиев.

1.Шампион във варненска Универсиада е Калин Кисев – ИУ.

 

При жените след изиграване на всички индивидуални срещи, класирането придоби следния вид:

3.Габриела Чернева – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

2.Вангелия Пархова – Технически университет

1.Натали Димитрова – Икономически университет

 

Отборно Мъже тенис на маса:

3.Купата за трето място е за студентите от Технически Университет – Варна

2.Втори се класираха момчетата на Медицината

  1. В отборния турнир при мъжете надмощието на икономистите продължи и те спечелиха първото място.

 

Отборно жени в тенис на маса:

3.Трети са студентките от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

2.На второ място се класираха жените на Икономическия университет,

1.В женския турнир, момичетата на Технически университет поднесоха изненада и станаха шампионки.

 

ШАХМАТ

22 студенти от пет Варненски Университета се включиха в таз годишното издание на турнира по шахмат, част от XVIII-та Варненската Универсиада. Състезанието се проведе в залата на Юнашки салон /10.04.2017 г./.

В индивидуалния турнир, в тази голяма конкуренция класирането е следното:

  1. Трето място за Никола Патриков от Медицински Университет – Варна
  2. Сребърния медал отива при Георги Георгиев от икономическия с 5т.
  3. Шампион е Вахан Махучарян със 6 точки от ИУ.

 

Отборно класиране в шахмата, на база индивидуалния турнир:

  1. Почетното трето място остава за студентите на Технически Университет – Варна
  2. Второто място отива при Икономически университетВарна с 15,5 т.

1.Медицинския Университет спечели шампионската купа със сбор от 18,5 точки.

информативно:

На четвъртото място са студентите на Висшето училище по мениджмънт, а на пето ВВМУ „Н.Й. Вапцаров“.

 

БАСКЕТБОЛ

  1. На трето място и бронзови медалисти във Варненска универсиада, с две победи и две загуби и актив от 6 т., са студентите от Медицински Университет – Варна
  2. Сребърните отличия останаха за ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“;
  3. Шампиони на турнира по баскетбол са студентите от Икономически Университет – Варна, с четири победи от четири мача

Информативно…..Четвърти са ТУ, а петото последно място зае отбора на ВСУ.

Призът най-полезен състезател MVP на турнира e за състезателя на ИУ Николай Георгиев.

Легендата Божил Колев връчи наградите на призьорите във футбола

ФУТБОЛ

Класирането е следното:

  1. трето място за Медицински Университет, които в малкият финал победиха колегите си икономисти и завоюваха
  2. 2. Сребро отива за първия отбор на ИУ
  3. Шампионската титла по футбол от Варненска студентска Универсиада с резултат 3:2 на финала е за ВВМУ „Н. Й. ВАПЦАРОВ“

Награда за голмайстор на турнира получи състезателя на Медицински университет – Варна СИМЕОН ЛИХТЕНФЕЛЦ  със 7 гола.

 

КОМПЛЕКСЕН ПОБЕДИТЕЛ в таз годишното издание на XVIII Варненска студентска Универсиада 2017, е:

  1. ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ – ВАРНА!!!

 

Информативно

  1. Медицински университет – Варна
  2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
  3. 4. Технически университет – Варна
  4. 5. Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“
  5. Висше училище по мениджмънт