Резултат с изображение за футбол

Дунав спечели с  1:0 срещу ЦСКА-София в мач от последния кръг на първенството и си гарантира четвъртото място в крайното класиране. Гол на  Самир Аясс.
Дунав все още не е сигурен за участието си в Лига Европа. ще се решава дали  Дунав или Левски ще играе бараж с Верея за последното място в Лига Европа. Нещата се промениха след като стана ясно, че ЦСКА-София няма право да играе в Европа през следващите две години .

а Локомотив (Пловдив) победи с 2-1 като гост Лудогорец в двубой от 36-ия кръг на Първа лига. Успехът не бе достатъчен „смърфовете“ да спечелят квота за Европа.  Дерменджиев пусна дублиращия тим. Точни за пловдивчани бяха Мартин Камбуров (32д.) и Дино Мартинович (69). Почетното попадение за „зелените“ вкара Томас Цвятков (86).

Отборите на Левски и Черно море направиха 2-2  в срещата от последния кръг на Първа лига. Двата тима играха с юноши в тази среща. Мартин Костадинов бе точен в 40-ата минута. Божидар Краев изравни в 74-ата минута. Румен Касабов в 77-ата минута върна преднината на гостите, а  Роман Прохазка изравни в 81-ата минута.