Снимки: Деница Павлова

Ден трети започна сравнително спокойно , при слънчево време с лек южен вятър около 10 часа , бе даден старт на най- дългата надпревара в регата Порт Бургас с дистанция – Бургас – остров Св. Иван – Несебър – Бургас , 39 морски мили . Така днес , представителите на 16-те включили се в гонките яхти приключиха с по голямата част от гонките и заслужават едно огромно браво на упоритостта с която го направиха . В неделя са последните 3 гонки тип “ срещу и по вятъра – 6 – 8 м.м. “ , веднага след което ще бъде награждаването на победителите в яхт клуб “Порт Бургас”, организатор на регатата съвместно с „Пристанище Бургас“ ЕАД и Община Бургас.

Временно класиране по класове:

 

ORC A

  1. Petra – Никола Дуков – Pontos , Варна

2.Windwalker – Александър Александров – Nessebar 2009

  1. Blue Magic – Никола Попов – SC Balchik
  2. Itschi Gutschi – Claus Goehner – Chernomorec , Бургас

 

ORC B

1 Wasabi – Валентин Николов – Chernomorec , Бургас

2 Oberon – Любомир Вечев – Wind , Sozopol

  1. Nimana – Георги Николов, Варна
  2. Hygeia – Ангел Дипчиков, СК Медик Варна

 

ORC C

1 Kalina – Божидар Каракашев – Chernomorec , Бургас

2 Stella Polaris – Емил Костурков – ЯК „Кап.Г.Георгиев“ – Порт Варна

3 Srebrena – Димитър Филипов – Pontos , Варна

 

ORC D

1 UK SAILMAKERS – Михаил Копанов – Порт Бургас

2 NORD BURGAS – Георги Калоянов – Chernomorec , Бургас

3 Phoenix – Богомил Пехливанов – Синева , Варна

4 Albireo – Венцеслав Мазаков – Лазур , Варна

5 Ahshaena – Румен Блажев – Chernomorec , Бургас

 

IRC 1

1 Petra – Никола Дуков – Pontos , Варна

2 Blue Magic – Никола Попов – SC Balchik

  1. Windwalker – Александър Александров – Nessebar 2009

 

IRC 2

1 Wasabi – Валентин Николов – Chernomorec , Бургас

2 Nimana – Георги Николов, Варна

3 Hygeia – Ангел Дипчиков – Medic , Варна

4 Oberon – Любомир Вечев – Wind , Sozopol

 

IRC 3

1 UK SAILMAKERS – Михаил Копанов – Порт Бургас

2 Phoenix – Богомил Пехливанов – Синева , Варна

  1. Kalina – Божидар Каракашев – Chernomorec , Бургас
  2. NORD BURGAS – Георги Калоянов – Chernomorec , Бургас

5 Ahshaena – Румен Блажев – Chernomorec , Бургас

6 Srebrena – Димитър Филипов – Pontos , Варна

 

Източник: ЯК Порт Бургас

 

Powered by: Audi Burgas Westauto-M