Завърши държавното лично-отборно първенство по синхронно плуване, което се проведе на басейн “Приморски“ във Варна. Участваха състезателки от всички възрасти и клубове в страната – Албатрос, Аква спорт, Торпедо, Нова, НСА, Тибрис, Левски и Пирин.
Аква спорт-Варна спечели комплексната купа България за осма поредна година с актив от 1633 т. пред Торпедо 1204 т., НСА 1038 т., Албатрос 912.5 т., Левски 241 т., Нова 129 т., Тибрис с 44 т. и Пирин 2 т.

В индивидуалните дисциплини соло, дует, ансамбъл и комбинация СК“Аква спорт“ спечели първите места във всички дисциплини при децата, девойките старша, както и при сола и дуети жени. В горните възрасти старша и жени бяха спечелени и първите места на технически програми – фигури, техническо соло, технически дует и ансамбъл. При техническите ансамбли старша “Аква спорт“ спечели първо и второ място с двата си участващи отбора. При дуети (техника и волна) старша и жени, както и соло жени клубът има първо и второ място,  а при соло деца и старша – първо и трето място.

Девойките младша от Торпедо спечелиха първите места на дует, ансамбъл и комбо, а солото на НСА е на първо при младшата. Децата и девойките старша на Торпедо са втори, а на Албатрос трети. Торпедо е шампион при младшата, следван от Аква и Албатрос, а при жени НСА е първи пред Аква и Торпедо. Традиционно силно се представиха всички варненски клубове.
Далия Пенкова е състезателката от “Аква спорт “, която се представи най-силно на шампионата,  спечелвайки 8 златни медала в дисциплините фигури, техническо соло, волно соло, технически дует, свободен дует, технически ансамбъл, волен ансамбъл и комбинация.

Яна и Саша Митеви са златни в 5 дисциплини( два дуета и три ансамбъла). Това е новият дует при девойките старша, който вече направи дебюта си на Европейско първенство.

Александра Атанасова и Юна Чурина спечелиха по 4 златни медала съответно при жени и деца.

При жени Аква спорт не участва в ансамбловите дисциплини. Момичетата нямаха време за тях, подготвяйки се и участвайки в Световното първенство в Корея. Шампион на ансамбъл стана клуб Торпедо.