Във Варна откриха турнира по лека атлетика за ветерани в памет на Веселин Тончев, един от най-добрите български треньори, дългогодишен треньор на националния отбор. Турнирът се провежда на стадионите в „Младост“ във Варна и на стадион „Локомотив“. За голяма изненада на всички участващи в турнира, присъства неговата дъщеря Каролина както и съпругата му Цонка, които говориха пред всички за това което е дал Веселин Тончев на българската лека атлетика. Доц. доктор Огнян Къчев откри надпреварата в качеството си на общински съветник и кандидат за кмет на район „Приморски“. Присъства и Стефан Филипов, председател на Асоциацията на ветераните спортисти и деятели. Пенка Анастасова-главен експерт от дирекция „Спорт“ също уважи тържеството. Константин Тодоров от Пловдив стана шампион на гюле с 10 м 90см, като също той спечели надпреварата на диск с 28 метра и 60 см. На гюле Анета Андреева е на първо място. Тя е от Варна, 9м 38см. Димчо Радев пък спечели при мъжете на гюле с 11 м 28 см, а Стефан Стефанов във възрастова група 65- 69 се класира на първо място и спечели златен медал с осем метра 92 см. Сергей Стаменов е първи на копие с 46,66 м.При 50-годишните Димчо Радев е първи с 36,39 м. Константин Тодоров е шампион в своята възраст с 44 м. Първо място и за Бойно Койнов-27,77 м, 70 години.