В сряда /20.11.2019г./ приключи турнирът по Стрийтбол 3×3, част от програмата на „Купа 8 декември“. Битката се проведе в залата на “ Медицински университет“. Участие взеха 9 отбора при мъжете и 5 при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два отбора.

ПРОТОКОЛ БАСКЕТБОЛ

Ето и финалното класиране и победителите при МЪЖЕТЕ:

3. Бронза отива при МУ „Д-р Параскев Стоянов“

2. Среброто е за отбора на ВСУ „Ч. Храбър“

1. Победители във турнира по Стрийтбол 3×3 е първият отбор на Икономически университет – Варна

В ЖЕНСКИЯ турнир участие взеха представителки на четири университета, а класирането се подреди по следния начин:

3. Технически Университет

2. Медицински Университет

1. Икономически Университет

ПЛУВАНЕ

ПРОТОКОЛ

На плувен комплекс „Приморски“ в закрит плувен басейн „Д-р Любен Лазаров“ завърши състезанието по плуване, част от „Купа 8 декември“. В състезанието взеха участие над 70 студенти от четири Варненски Университета. Основната конкуренция в този спорт беше между Икономическия, Медицинския и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

Индивидуално класиране по дисциплини:

50 м. Бътерфлай жени

3 Мария Ангелова ВВМУ

2 Антония Стоянова МУ

1. Филотея Димитрова ВВМУ 0,30,95

50 м. Бътерфлай мъже

3 Алекс Пенев ИУ

2 Павел Каменов МУ

1 Тихомир Тодоров ВВМУ 0,26,48

50 м. Гръб жени

3. Мари Ветер МУ

2. Аделина Петрова ВВМУ

1. Венета Георгиева ИУ 0,36,02

50 м. Гръб мъже

3 Арсений Бекетов МУ

2 Стефан Петров ВВМУ

1 Дилян Желязков ИУ с време 0,29,29

50 м. Бруст жени

3 Мари Ветер МУ

2 Александра Увалиева ИУ

1 Филотея Димитрова ВВМУ 0,36,35

50 м. Бруст мъже

3 Благовест Божиновски ИУ

2 Габриел Николов ИУ

1 Теодор Вощинаров ТУ 0,29,51

50 м. Св. стил жени

3 Цветомира Цветанова ИУ

2 Антония Стоянова МУ

1 Мария Ангелова ВВМУ 0,31,29

50 м. Св. стил мъже

3 Теодор Вощинаров ТУ

2 Тихомир Тодоров ВВМУ

1 Благовест Божиновски ИУ с време 0,24,61 мин.

ЩАФЕТА 5 ПО 50 М. СВ. СТИЛ 3 МЪЖЕ/2 ЖЕНИ

3. Икономически Университет – Божиновски, Цветанова, Желязков, Георгиева, Пенев – с време 2,25,16 мин.

 2. Медицински Университет –Денев, Стоянова, Бекетов, Ватер, Каменов– с време 2,24,95 80 мин.

1.ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Петров, Петрова, Матеев, Димитрова, Тодорова-2,20,04

КРАЙНО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ В СПОРТА ПЛУВАНЕ НА „КУПА 8 ДЕКЕМВРИ“:

3 МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ 485,5 т.

2 ВИСШЕ ВОЕННОМОРСКО УЧИЛИЩЕ 490 т.

1. ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ 500,5 т.