Александър Бачев с големия трофей за 2019 година, получен от министъра на спорта Красен Кралев. До него са двамата подгласници Мариела Николова и Иво Тодоров

ГОДИШНИ ВЕТРОХОДНИ
НАГРАДИ НА БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ВЕТРОХОДСТВО

НАГРАЖДАВАНЕ НА
НАЙ-ИЗЯВЕНИТЕ ВЕТРОХОДЦИ НА 2019Г.

  1. Клас  Оптимист

ОПТИМИСТ
ЮНОШИ МЛАДША – Виктор Станоев ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

ОПТИМИСТ
ЮНОШИ СТАРША – Тодор Тозлуков  ОМСК
Циклон

ОПТИМИСТ
ДЕВОЙКИ МЛАДША – Цвета Кирчева  ЯК „Кап.
Г. Георгиев“ Порт Варна

ОПТИМИСТ
ДЕВОЙКИ СТАРША – Божидара Бозовайска  ОМК
Несебър 2000

  • Клас 
    Оптимист

ТИМ РЕЙСИНГ  – ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

  • Клас 
    Лазер 4.7

ЛАЗЕР 4.7 ДЕВОЙКИ
– МЛАДША – Станислава Тодорова  ЯК Порт
Бургас

ЛАЗЕР 4.7
ДЕВОЙКИ СТАРША – Йоана Тодорова ЯК „Кап. Г. Георгиев“ Порт Варна

ЛАЗЕР 4.7
ЮНОШИ  МЛАДША – Давид Бинев  ЯК Порт Бургас

ЛАЗЕР 4.7 МЛАДЕЖИ
СТАРША – Клемент Саръстов  ЯК Порт Бургас

  • Клас Кадет

 КАДЕТ МЛАДША ВЪЗРАСТ – Даниела Гочева-Пламен
Божков  ОМСК Циклон

 КАДЕТ ЮНОШИ СТАРША –  Ѝордан Илиев-Савелий Ивакин  СК Черно Море Бриз

 КАДЕТ ДЕВОЙКИ – Адриана Петкова-Рая
Косева  СК Черно Море Бриз

  • Клас 420

 420 ДЕВОЙКИ – Калина Маринова-Магдалена Ценова
 СК Черно Море Бриз

420  ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ – Мартин Геров-Ан-Никол
Кънева  ОМК Несебър 2000

  • Клас Фин

ФИН МЪЖЕ –
Михаил Копанов  ЯК Порт Бургас

ФИН МЛАДЕЖИ
– Светлин Попов  СК Черно Море Бриз

  • Клас 470

470  ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ – Яна Маркова-Ивайло
Ангелов  ОМК Несебър 2000

470  МЛАДЕЖИ – Владислав Маринов-Димитър
Вангелов  ОМК Несебър 2000

  • Клас Лазер Радиал

ЛАЗЕР РАДИАЛ
МЛАДЕЖИ МЛАДША – Клемент Саръстов ЯК Порт Бургас

ЛАЗЕР РАДИАЛ
МЛАДЕЖИ СТАРША – Даниел Йорданов  ОМК
Несебър 2000

ЛАЗЕР РАДИАЛ
ДЕВОЙКИ СТАРША – Диана Маркова ОМК Несебър 2000

  • Клас Лазер Стандарт

ЛАЗЕР
СТАНДАРТ МЪЖЕ – Иво Тодоров  ОМК Несебър
2000

ЛАЗЕР
СТАНДАРТ МЛАДЕЖИ – Любен Тодоров  ЯК Порт
Бургас

  1. УИНДСЪРФ КЛАС ФОРМУЛA  

Стоил Стоилов  ЯСК
НЕСЕБЪР

  1. УИНДСЪРФ КЛАС ФЪНБОРД     

 ФЪНБОРД ДЕВОЙКИ – СТЕФАНИ МИТОВА  ЦСЯК АКАДЕМИК

 ФЪНБОРД МЛАДЕЖИ – Петър Иванов  ЦСЯК Академик

 ФЪНБОРД МЪЖЕ – Павел Оводовский  СК Черно Море Бриз

  1. КЛАС
    КОНРАД 25
    R КЛАС  ORC CP – Яхта Феникс шкипер Богомил Пехливанов ВК Синева

  1. КЛАС   ORC А  – Яхта Петра шкипер Никола Дуков ВК Понтос

  1. КЛАС   ORC B – Яхта Уасаби Дентапрайм шкипер Валентин Николов ЯК
    Черноморец

  1. КЛАС   ORC C – Яхта Мусон шкипер Илиян
    Тенекеджиев ЯК Порт Бургас

  1. 1КЛА С  ORC CP – Яхта Меч шкипер Даниел Николов СК Черно Море Бриз

       17.
КЛАС  IRC 1
– Яхта Петра шкипер Никола Дуков ВК Понтос

  1. КЛАС  IRC 2
    – Яхта Уасаби Дентапрайм шкипер Никола Дуков ЯК Черноморец

  1. КЛАС  IRC 3
    – Яхта Меч шкипер Даниел Николов СК Черно Море Бриз 

Подгласници на ветроходец на 2019г. са:

  1. МАРИЕЛА НИКОЛОВА – Клас ЛАЗЕР РАДИАЛ 
  2. I-во място на Европейска купа Варна за жени
  3. II-ро място на Балканско първенство[В1] 
  4. I-ва в Генералната ранглиста на България Клас Лазер Радиал
  5. I-во място на Държавно първенство

  • ИВО ТОДОРОВ – Клас ЛАЗЕР СТАНДАРТ
  • III-то място на Европейска купа Варна
  • III- то място на Балканско първенство
  • I- во място на Държавно първенство

Ветроходец на 2019 година:

АЛЕКСАНДЪР БАЧЕВ – Клас КАЙТСЪРФ  ФОЙЛ

  • IV- то място Световни плажни игри – Катар, Доха
  • XI- то място на Европейското първенство
  • XVIII – то място в Световната ранглиста
  • XIX – то място на Световното първенство
  • I- во място на Държавно първенство


Александър Бачев