Предстои 57-та шафетна лекоатлетическа обиколка на Радио Варна. Спазваме традицията, като стартът ще бъде в 12.00 ч пред сградата на Радио Варна. Ще бягаме, плуваме и ще караме велосипед. За трета година Радио Варна възстановява началната традиция за състезание в три вида спорт. Така е започнала тази Обиколка преди 57 години. Надпреварата по плуване  е на комплекс „Приморски“ и ще започне в 11.00 ч., а колоездачната надпревара ще стартира в 13.00 ч. пред Радио Варна. Право на участие имат всички желаещи, стига да са сформирали отбор от 5 души. Класирането е отборно, като всеки състезател получава медал, а отборът специален плакет. Организаторите от Радио Варна връчват специални награди за най-малък и най-възрастен участник.

Ние сме тук, очакваме и вас!

РАДИО ВАРНА

СПОРТЕН КЛУБ “ ЧЕРНО МОРЕ – АТЛЕТИК” ВАРНА

Н А Р Е Д Б А

за провеждане на 57-ма щафетна лекоатлетическа  обиколка в чест на  3-ти март – Освобождаването на България

І. ЦЕЛ И ЗАДАЧИ:

1. Да се стимулира развитието на леката атлетика в училищата, ВУЗ и ПВУЗ.
  2. Да се излъчат за 57-ми път победителите за наградите на “Радио Варна”.

ІІ. ВРЕМЕИ МЯСТО:

1. Щафетата ще се проведе на 3.03.2020 г. от 12.00 ч.в Морската градина.
  2. Старт и финал – пред входа на Морската градина.

ІІІ.ПРАВО НА УЧАСТИЕ И СЪСТАВ НА ОТБОРИТЕ:

1. В щафета имат право на участие всички ученици, студенти и  работещи.

ІV. ДИСТАНЦИИ НА ПОСТОВЕТЕ И ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ

І пост        ІІ пост       ІІІ пост      ІV пост      V пост

1. V – VІІІ  клас               250 м.        200 м.        250 м.        150 м.        150 м.
  2. ІХ – ХІІ клас                250 м.        200 м.        250 м.        150 м.        150 м.
  3. ВУЗ / ПВУЗ                 250 м.        200 м.        250 м.        150 м.        150 м.

V. СЪСТАВ НА ОТБОРИТЕ

1. Отборите се състоят от 5 души, отделно за мъже и жени.
  2. Отборите участват със собствени номера с размер 10/10 см.закачен на дясното рамо.

ВАШИЯТ НОМЕР ЩЕ БЪДЕ – инициалите на училището, ВУЗ и ПВУЗ.

V.ДОКУМЕНТИ:

1. Списък на отбора, заверен с подпис и печат.
  2. Предсъстезателен медицински преглед.

VІ. КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ:

1. Класирането е отборно до ІІІ – то място за отделните възрастови групи, отделно за мъже и жени.
  2. Ще бъдат наградени с купи, грамоти и сувенири на Радио Варна, всички отбори, класирани до ІІІ място.