Интер спечели гостуването си на Лудогорец с 1-0. Гол на Ериксен в 71-та минута и на Лукаку в продължението от дузпа.

Мачът започна с видимо превъзходство на състава на гостите, които пресираха българите през първите минути.

През първата част отборът на Интер имаше известен превес в играта през първите 20-тина минути. След това нещата се изравниха, дори съставът на домакините имаше лек превес през последните минути на първото полуврме. Иначе Интер създаде две сериозни положения пред вратата на българския шампион през първите 45 минути.

Топката срещна страничната греда на домакините в 50-та минута.

В 63-та минута вратарят Пламен Илиев успя да спаси чисто голова ситуация след удар на Ериксен.

Гол на Ериксен в 71-та минута след пас на Лукаку. Минута след това Ериксен уцели напречната греда. 10 минути преди края на мача гостите тотално надиграват българския шампион. Дебют на системата ВАР в България, която помогна на главния рефер да обяви дупза в полза на италианците.

Дузпа за Интер в продължението за игра с ръка на Анисе. Изпълнява Лукаку и гол, 2-0 за Интер.

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4.Сисиньо, 18. Дяков, 12. Анисе, 95. Каули, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 10. Шверчок
Старши треньор: П. Върба
ИНТЕР (3-4-1-2): 27. Падели, 2. Годин, 13. Ранокия, 33. Д’Амброзио, 34. Бираги, 24. Ериксен, 20. Валеро, 8. Весино, 11. Моузес, 10. Мартинес, 7. Санчес
Старши треньор: Ант. Конте

СЪДИЯ: Карлос дел Серо Гранде (Испания)
СТАДИОН: “Хювефарма Арена”