Влакът на ЦСКА потегли с пет във вратата на Етър

ЦСКА 1948 победи с категоричното 5:1 Етър в среща от седмия кръг на efbet Лига, изиграна на Националния стадион „Васил Левски“.

Георги Русев вкара два гола за победата на „червените“, а по един добавиха Мартин Камбуров, Денислав Александров и Галин Иванов. Точен за гостите беше Милчо Ангелов от дузпа.

ЦСКА игра под наставленията на помощник треньора в щаба – Красимир Петров, който беше забелязан най-често да дава указания на футболистите до тъч линията.

Мачът започна вихрено за „армейците“. В 5-ата минута Александър Александров напредна по десния фланг и центрира към Мартин Камбуров, а нападателят майсторски засече с глава в далечния ъгъл за 1:0.

ЦСКА продължи да създава опасности пред вратата на стража на Етър – Господинов. При една от тях отново Александър Александров асистира, този път към Денислав Александров. Крилото излезе очи в очи с вратаря и умело го преодоля – 2:0.

Пълната доминация на ЦСКА вдъхна самочувствие на футболистите на главния мениджър Красимир Балъков, които играеха далеч по-освободено. Тимът от Велико Търново от своя страна се стараеше да не предприема излишни рискове.

Креативността се сблъска с предпазливостта и резултатът набъбна до 3:0 още в 43-ата минута. Денислав Александров намери Георги Русев пред опразнената врата и младокът отбеляза първия си гол за ЦСКА. Няколко минути по-късно в продължението на първата част топката срещна ръката на Лазар Марин в наказателното поле, а при дузпата 7-цата на гостите Милчо Ангелов не сбърка, въпреки че Даниел Наумов плонжира в правилния ъгъл, но не достигна до кълбото.

През втората част събитията на терена не се промениха. Брилянтна контраатака в 63-ата минута, започната от Георги Русев, мина през Денислав Александров, който намери Камбуров в наказателното поле. Опитният стрелец на шпагат продължи към Русев, който завърши триходовата комбинация с гол – 4:1.

В 72-рата минута Галин Иванов отбеляза петото попадение за „червените“. Удар на Мартин Камбуров бе избит от вратаря Господинов, но при добавката Иванов заби безапелационно топката в мрежата. До края повече голове нямаше, като темпото постепенно спадна, а в игра влязоха по няколко резервни състезатели и за двата отбора.

Успехът е втори за ЦСКА 1948 в efbet Лига след този над Монтана в петия кръг. Дотук „армейците“ са с актив от девет точки от седем мача. Следващият съперник на отбора е Ботев (Пловдив). Мачът е в петък (2 октомври) от 20:15 ч. на Националния стадион „Васил Левски“, като билетите за срещата са в продажба в мрежата на Eventim. Можете да закупите своя пропуск онлайн оттук.

Стартовите състави на ЦСКА и Етър:

ЦСКА: Даниел Наумов, Сашо Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Васил Шопов, Денислав Александров, Георги Русев, Галин Иванов, Мартин Камбуров

Етър: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Мариян Иванов, Георги Купенов, Франциско Трухиляно, Яни Пехливанов, Стелиян Добрев, Алдаир Ферейра, Милчо Ангелов, Преслав Боруков