Реал М загуби от Шахтьор Донецк в мач от ШЛ, гр.В с 2-3. От 20 години насам не се беше случвало Реал М у дома да позволи на съперник да му поведе с 3-0 през първата част. Тази вечер тимът на Зидан обаче счупи рекорда. Шахтьор наниза три гола до 42-та минута и водеше с 3-0 на полувремето. Тете/29/, Варан/33, автогол/ и Соломон /42/ са автори на головете. В началото на втората част Реал се съвзе и вкара два бързи гола чрез Модрич/54/ след красиво изпълнение и чрез Винисиус/ 59/. В продължението Валверде вкара изравнителен гол, но след прецизно преглеждане на VAR системата, голът беше отменен поради засада на Винисиус.

В последните си 13 мача в ШЛ Шахтьор има само две победи, преди срещата днес. Иначе при всички свои участия победите са само 4 на брой.