Един от водещите клубове по кикбокс у нас – СК „Шуменска крепост”, за пореден път доказа високата си класа на завършилото държавно първенство в Бургас, в което се представи с 23 бойци, състезавали се в три стила – „лоу кик”, „киклайт контакт” и „лайт контакт”. В спортна зала „Младост” на черноморския град местният СК „Аякс” бе домакин на рекордните 806 участници от 56 клуба, които три дни мериха сили за разпределение на медалите.

В стила „лоу кик” за втори път тази година СК „Шуменска крепост” спечели отборната титла. Индивидуално при мъжете шампиони станаха Димитър Стоянов (71 кг) и Никола Николов (81 кг), които не оставиха никакво съмнение в своето превъзходство на ринга. Със злато се окичи при юношите старша възраст до 67 кг Георги Атанасов, който записа три победи на ринга. При девойките старша възраст шампионски титли заслужиха Десислава Ганчева (48 кг) и Йолина Димитрова (60+ кг). Отново много убедителен бе Денислав Русев в категория до 57 кг при юношите младша възраст. Той преодоля трима опонента по пътя към златния медал. С две категорични победи в същата възрастова група, но до 81 кг шампион е Мариян Петков. Дебютантите в държавното първенство при най-малките (11-12 г.) Габриел Чергански (42 кг) и Никол Мартинова (37 кг) завоюваха първите си златни отличия на ринга и демонстрираха качества, които са заявка за тяхното перспективно бъдеще.

Със сребро от Бургас се завърнаха Полина Галинова при жените до 56 кг, Ивайло Георгиев до 75 кг при юношите старша възраст, който записа две победи до финала. При девойките старша възраст на втора позиция е Теодора Тодорова, а при момчета и момичета (13-14 г.) втори останаха Атанас Ханджиев и Павлина Димитрова, които се представиха на ниво в двубоите преди финала, а и на самия него.

Виктор Иванов при дебюта си в категория до 67 кг при мъжете остана с бронзов медал, като по пътя за титлата той отстрани фаворита в тази категория от „Скорпион” – Плевен. С бронз се завърнаха Петър Бончев (57 кг) при юношите старша възраст, Ростислав Русев (48 кг) при юношите младша възраст и при момчета (13-14 г.) друг дебютант в отбора – Димитър Петромилов.

От много години за първи път шуменци имаха представители на татами. При най-малките (11-12 г.) Алекс Иванов и Дарио Петромилов направиха своите първи стъпки в бойна обстановка, играейки в стилове „киклайт” и „лайт контакт”. Двамата показаха себераздаване, което в бъдеще сигурно ще им донесе много успехи.