Тенис новини - Gong.bg

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Анталия (Турция). Тя загуби от квалификантката Сапфо Сакелариди (Гърция) с 6:7(6), 6:3, 3:6.

Александър Лазаров и Александър Донски се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия. Българите се справиха  с местните Каан Джепел и Денис Гюрсой с 6:1, 6:0.

В среща от първия кръг на сингъл Габриел Донев се отказа след 20 минути игра срещу Драгош Николае Мадараш (Швеция) при резултат 1:1.

Мартин Димитров отпадна в първия кръг на основната схема след поражение от Флавио Коболи (Италия) с 0:6, 4:6.

Адриан Андреев започна с победа участието си на турнира в Мадрид (Испания).  Той  се наложи над представителя на домакините Франсиско Гарсия с 6:0, 4:6, 7:6(2).