Отборът на Лудогорец претърпя още една загуба в турнира Лига Европа. Този път българският шампион се провали при гостуването си на Антверпен след 1-3. Това беше мач без значение за тима ни и се очакваше да играем напълно разкрепостено, но не се получи. Първата част беше скована без много положения и интересни моменти. През второто полувреме тимът ни отбеляза гол за изравняване чрез Десподов, но това беше всичко. Онгла се разписа в 19-та минута, а в 71 минута Де Лает вкара втори гол във вратата на Стоянов. В 88 минута Бенсон след добра стрелба доведе резултата до 3-1, като така обезсмисли всичко в този мач за разградчани.

Тимът ни остава без победа и точки в група  J.

LIVE:

Общо взето слабо първо полувреме за българите с оглед на това, че няма какво да губят в този мач и трябва да хвърлят всички силипна терена. Всъщност нашият тим създаде добри положения.

Шампионът Лудогорец играе като гост при резултат 1:1 на белгийския Антверпен в мач от петия кръг на група J на Лига Европа.

В 61-та минута втора грледа за домакините след силна стрелба на Юклерод.

От началото на втората част, до 67 минута българският шампион показа повече интересни неща, отколкото през цялата първа част.

В 71 минута Лудогорец чрез Ману можеше да води в резултата.

В 73 минута Де Лает след красиво изпълнение с глава вкара топката във вратата на Владо Стоянов за втори път, 2-1. В 88 минута Бенсон направи добра стрелба за 3-1. В 90-та минута Григоре получи втори жълт и съответно червен картон за българите. На 10 декември Лудогорец приема Ласк Линц на 10 декември в Разград.

Тимът ни остава без победа и точки в група J.

Антверпен и Тотнъм са в следващата фаза на турнира.

АНТВЕРПЕН 3:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Онгла (19)

1:1 Десподов (53)
2:1 Де Лает (71)
3:1 Бенсон (85)