Може да бъде изображение с текстово съобщение

От вчера стартира надпреварата при жените на Европейското първенство по художествена гимнастика. Състезанието определя отборното класиране по държави, квалификациите за индивидуален многобой, както и квалификация за финалистите на отделните уреди.Нека още веднъж разясним пълния регламент.От всички 69 гимнастички, които участват в квалификациите първите 24 класирали се ще започнат борбата от нула за определяне на абсолютната европейска шампионка (многобоят ще е утре) като 24-те се разделят на две групи по 12 според класирането си в квалификациите. Първите 12 оформят една група, от 12-то да 24-то място оформят другата група.24-те ще станат ясни днес след изиграване на всички уреди като в сбора се вземат трите най-високи оценки на всяка гимнастичка, Ако е играла само три уреда – влизат и трите оценки.Отборната надпревара включва оценките от квалификацията на индивидуално жени и ансамбъл ЖЕНИ! Досега девойките участваха в отборното класиране, но сега има промяна и оценките на девойките не се взимат за отборното класиране. От многобоя в събота на 24-те ще се излъчи още една участничка за Олимпийските игри в Токио. Тогава ще бъде и олимпийската квалификация за индивидуалното за тази една, която ще се класира за Олимпиадата. За нея ще пристигнат и допълнително съдии от ФИГ, които ще съдийстват.Тоест вчера и днес оценките на Боряна и Катрин, както и квалификациите на ансамбъл – жени ще определят класирането ни в отборната надпревара.Вчера и днес се определя и кои състезателки ще се борят за медали във финалите на отделните уреди – Боряна и Катрин вчера се класираха за по два финал (обръч и топка), което е отлично начало на това дълго състезание. След края на днешния ден ще знаем кои са първите 24, които утре ще се борят в индивидуалния многобой, както и финалистките на бухалки и лента.Ансамблите ще се включат утре като многобоя при тях започва в 16.30 часа!Истинските емоции на това Европейско първенство тепърва набират сили!Утре ще се раздадат три комплекта медали – за индивидуалната надпревара, ансамбли-многобой и отборно класиране!