Стара Загора приема Европейското отборно първенство по лека атлетика през  2021 г.

Най-добрите български атлети участват на Европейското отборно първенство по лека атлетика (Втора лига) в Ст.Загора. Участват лекоатлети от  Дания, Унгария, Исландия, Израел, Латвия, Литва, Словения и Словакия. Първите три отбора в крайното класиране ще получат промоция за по-горната лига.

Габриела Петрова стана първа в тройния скок при жените. Тя покри олимпийски норматив, след резултат -14.42 м.

Това е третата българска състезателка, с квота за Игрите. Квоти имат Ивет Лалова-Колио и Мирела Демирева.

Тихомир Иванов спечели надпреварата на скок височина при мъжете с резултат от 226 см. Борис Линков грабна златото в скока на дължина със 7.72 м. В тласкането на гюле Георги Иванов се нареди втори с 18.10 м, а в хвърлянето на чук трето място зае Никола Михов с постижение от 65.80 м.

Българският тим е на шесто място след първия ден.