13-годишната Момиши Нишия спечели първия в историята златен олимпийски медал в дисциплината скейтбординг при жените.

Японците спечелиха злато както в състезанията по уличен скейтборд при жените, така и при мъжете, като спортът прави незабравимо впечатление на Олимпийските игри в Токио 2020.

Бъдещето е сега. Като нов спорт на Олимпиадата в Токио скейтбордът направи огромно впечатление сред зрителите. Двама от най-младите участници на ОИ спечелиха титлите в тази надпревара. Шампионката при жените Нишия  записа името си в историята, като спечели първото място с 15.26. Бразилката Раиса, също на 13 години и 16-годишната Фуна Накаяма оформиха подиума, като най-младите състезателки в Япония. Нишия спечели сребърен медал на СП през тази година в Рим.