Lionel Messi
Меси е с три мача за ПСЖ без гол

Лионел Меси направи своя дебют в домакински мач на Пари СЖ,но беше заменен през втората част, но отборът спечели срещу Лион с 2-1. Това е шеста  победа в шест мача за ПСЖ. Преминалият през лятото в ПСЖ Меси уцели ъгъла на вратата на гостите и гредата от свободен удар през първото полувреме и принуди Антъни Лопес да се намесва няколко пъпи. Аржентинецът обаче е далеч от най-добрата си спортна форма.

34-годишният Меси  беше заменен от Ашраф Хакими, като не изглеждаше щастлив от този факт. Меси  получи аплодисменти от феновете, но не и овации от тяхна страна.

Neymar

Наставникът на ПСЖ Почетино каза, че смяната на Меси не е спорно.

„Ние всички знаем, че имаме велик играч в групата от 35 състезатели. Само 11 обаче могат да са на терена, не повече. Смяната е продиктувана за доброто на отбора и за всечи един играч“, заяви Почетино.