Гръцката столица Атина е домакин на традиционно силния международен турнир „Афродита къп“. България е представена при жените от Татяна Воложанина, която след изпълнението на първите два уреда (обръч и топка) е на второ място във временното класиране за многобоя със сбор от 48.050т. след представителката на Италия Александра Аджиурджикулезе, която събра сбор от 50.300т.(24.650 за обръч и 25.850 за топка). Трета във временното класиране след първите два уреда е представителката на домакините от Гърция Мария Дервиси със сбор от 47.950 (23.200 за обръч и 24.750 за топка). На обръч Таня допусна една грешка и получи оценка от 22.100 точки, а на топка игра страхотно, като бе оценена за изпълнението си с 25.950т. Така Татяна Воложанина се класира и на двата финала като на топка се класира с най-високата оценка, а на обръч намери място със седми по. сила резултат. Днес гимнастичките ще изпълнят и вторите два уреда (бухалки и лента), след което ще знаем и призьорките в многобоя, както и всички финалистки. Общо при жените в турнира участват 23 гимнастички. Надпреварата в утрешния ден започва в 19.20 българско време, като Татяна е с номер 3 в поток А и стартира с бухалки. С Таня в Атина е и Бранимира Маркова – главен мениджър на национален отбор – жени (индивидуално). Съдия от България е Християна Тодорова.