Националите на България по футбол отстъпиха на Швейцария с 0-4 в мач от последния кръг на световните квалификации в група „Ц“. Ноа Окафор откри резултата с глава в 48-ата минута. В 57-ата минута Рубен Варгас направи 2:0. В 72-ата минута Седрик Итен направи 3:0 с глава. В продължението се разписа и Фрьолер.

Преди началото домакините уважиха своя капитан Джердан Шакири, който записа мач номер 100 с фланелката на Швейцария. За нас този мач нямаше никакво значение, защото ние загубихме шансове за класиране, но домакините от Швейцария гонеха добра голова разлика за да изпреварят Италия.

Швейцария се класира директно за СП, след като С.Ирландия и Италия направиха 0-0. Така швейцарците стават първи в групата. Италия ще играе бараж, като втори отбор. Ние оставаме четвърти в групата.