!!!   Прилагам номининациите на спортните клубове за годишните награди „Спортист на Варна-2021“.

Информацията е подадена от съответните клубове и е без редакторска намеса.

На вниманието на спортните журналисти от Варна.

Гласуването е в категориите:

„Спортист на Варна”

„Отбор в колективните спортове”

„Отбор в индивидуалните спортове”

„Младо дарование”

„Спортист с увреждания”

„Спортист ветеран”

Моля, посочете едни състезател/ка за „Спортист на Варна“ и още 9 подгласници, които няма да се степенуват, а ще бъдат подредени по азбучен ред от 2-10 място.

Молим за Вашата коректност и безпристрастност, като подадените предложения да отговарят на посочените категории и възрастови групи.

Очакваме Вашия вот не по-късно от събота/11.12.21г/ до 15.00 ч.

Заб: Всеки журналист може да добавя номинации във всички категории и да гласува за тях.

**********************************************************

Номинации „Спортист на Варна“ 2021

Борис Начевволейбол, ВК „Черно море:

Участник в националния отбор за юноши до 19 години, класирал се на 2-ро място на Световното първенство в Иран. Треньор на спортиста в клуба е г-н Юлиан Тупанков.

Калоян Братанов-плуване, КПС „Астери, роден 2000 г.

 СВЕТОВЕН ШАМПИОНАТ ПО ПЛУВАНЕ – 25метров басейн, АБУ ДАБИ, ОАЕ, 16-21.12.2021

ТРЕТО МЯСТО – 4 х 200м свободен стил – Университетско първенство на САЩ

Иван Палигоров,  плуване,  КПС „АСТЕРИ“,  роден 2003 година:

ПЪРВО МЯСТО МЪЖЕ – 400м съчетано плуване, ДЛОП по плуване 50метров басейн, 24-27.06.2021, София

ПЪРВО МЯСТО МЪЖЕ – 1500м свободен стил, ДЛОП по плуване 25-метров басейн, 24-28.11.2021,

Бургас

Дениел Нанков, плуване,  ПСК „Черно море“:

  1. 4- ТО МЯСТО НА ЕВРОПЕЙСКО МЛАДЕЖКО ПЪРВЕНСТВО

ЩАФЕТА 4 Х 100 М СВ. СТИЛ

  • НАЦИОНАЛЕН  РЕКОРД ЗА МЪЖЕ –  50 М СВ.СТИЛ  НА 25 М. БАСЕЙН
  • НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД ЗА МЪЖЕ  – 100 М СВ.СТИЛ  НА 25 М. БАСЕЙН
  • НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД ЗА МЪЖЕ  НА  25 М. БАСЕЙН –

4 Х 50 М. СВОБОДЕН СТИЛ

4 Х 50 М . СМЕСЕНА ЩАФЕТА

Калина Николаева, плуване, ПСК „Черно море“:

 МТ Пирин-Благоевград – 4 златни медала, категория, девойки старша възраст

 Държавно отборно първенство – 2 златни медала, категория опън, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Девойки Старша

 VII ТУРНИР „ЦВЕТНИЦА”- КУПА “SPEEDO” – 4 златни медала, категория Девойки старща възраст III-ти международен турнир по плуване „Купата на кмета на Бургас“ – 1 златен и 2 сребърни медала, категория Ореп

 Международен турнир “Black Sea Cup” 2021 – 1 златен и 2 сребърни в категория Опън и 1 златен и 2 сребърни в категория Девойки старша възраст, Награда за състезателка в Топ 5.

 Държавно лично-отборно първенство Мъже и Жени – 1 златен и 2 сребърни медала, Категория Ореп, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Жени

 Европейско младежко първенство Рим 2021 – 16 място на 400 съчетано плуване

 Държавно лично-отборно първенство Старша възраст – 3 златни и 2 сребърни медала, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Девойки Старша

 Международен турнир BURGAS SWIMMING OPEN 25 м. басейн – 3 златни и 1 сребърен медал категория Опън

 Международен турнир Пловдив 25 м басейн – 3 златни и 1 сребърен медал, девойки старша

 Държавно лично-отборно първенство Старша възраст 25 м басейн – 4 златни медала, 2 златни медала с щафета

 Държавно лично-отборно първенство Мъже и Жени 25 м басейн – 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, Национален рекорд на 200 м съчетано за девойки старша възраст

 Общо – 4 национални рекорда, 39 златни, 11 сребърни и 1 бронзов медала,

 16 място на Европейско първенство за юноши и девойки, Рим 2021

 Владислав Терзиев-плуване, ПСК „Черно море“:

 ДОП София 02-04.2021 мъже и жени 50 гр – първо място 100 гр – първо място 4х200 св стил – първо място + Национален клубен рекорд 4х100 св стил – първо място +Национален клубен рекорд 4х100 смесена – първо място+Национален Клубен рекорд

 ДЛОП 24-27.06. 2021 мъже и жени 50 гръб – първо място 100 гръб – първо място

 МТ Black Sea Cup 04-06.06.21 50 гръб – първо място 100 гръб – първо място Втора награда за състезател с най-много точки по ФИНА спрямо световни рекорди

 МТ BURGAS swimming open 15-17.10.2021 50 гръб – първо място 100 гръб-първо място

 ДЛОП Бургас 24-28.11.2021 Мъже и жени

 50 гръб – първо място +Национален рекорд за мъже! 100 гр – първо място 400 св стил – второ място 200 св стил – второ място 4х50 св стил – първо място +Национален рекорд 4х50 смесена – първо място +национален рекорд 4х50 микс смесена – първо място +Национален клубен рекорд

Общо – 16 златни, 2 сребърни + 7 национални рекорда за мъже

 Тея Николова -плуване, ПСК „Черно море“:

МТ Sharks swimming open Бургас 3 златни и 1 бронзов +Национален рекорд за девойки старша на 50 м бруст

 ДОП София 4х100 микс смесена- първо място 4х100 смесена жени – първо място

 МТ Black Sea Cup 2 златни и 1 бронзов

 ДЛОП мъже и жени 3 златни медала +рекорд на 4х100 св стил

 ДЛОП старша възраст 4 златни медала+Национален рекорд за девойки старша на 50 бруст +рекорд на 4х100 св стил

 МТ  Aqualife – Кранево 2 златни медала, 1 сребърен медал, 2 бронзови медала

 МТ BURGAS swimming open 6 златни медала и 1 бронзов медал ДЛОП Бургас мъже и жени /девойки старша 8 златни медала +Национален рекорд на 50 м бруст девойки старша +Национален клубен рекорд на 4х50 смесена жени

 Общо – 28 златни, 2 сребърни, 4 бронзови медала +6 национални рекорда

Азра Янък -плуване, ПСК „Черно море“:

 ДОП София 5 златни медала и 1 сребърен

 Black Sea Cup 2 златни медала

 ДЛОП МЪЖЕ И ЖЕНИ 24-27.07.2021 4 златни медала

 MT BURGAS swimming open 5 златни и 1 сребърен

 ДЛОП Бургас 14-17.11.2021 Мъже и жени 4 златни и 3 сребърни +национален рекорд за жени на 50 м бътерфлай и 4х50 смесена

 Общо – 20 златни медала и 5 сребърни+национален рекорд за жени на 50 м бътерфлай

Никола Петров старши треньор на ПСК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА

Симона Дянкова – капитан на национален ансамбъл-жени, жудожествена гимнастика,  

с личен треньор Филипа Филипова- международен съдия по художествена гимнастика-първа категория.

Световна купа Баку– 07-09.05.2021

3 златни медала

Световна купа Пезаро 28-30.05.2021

Сребърен многобой

5 финал топки

4 финал 2-3

Европейско първенство- Варна 09-13.06.2021

5 многобой

Златен финал топки

Сребърен финал смесено

Световна Чалъндж купа  Минск 2-4.07.2021

Сребърен многобой

Златен финал 5 топки

Сребърен финал смесено

Олимпийски игри Токио 23.07-08.08.2021

Златeн медал

Гран При Марбеа  2021 15-17.10.2021

3 златни медала

общо

12 златни

4 сребърни

1 четвърто място

3 пети места

Христо Христов,  СК БОИЛ, кик бокс:

1. III място на СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО  по кикбокс – мъже ,  Лидо де Йосоло, Италия – 15- 23.10.2021 г.- кат. 75 кг, стил „фул контакт“, спечелена квота за Европейскa Олимпиада Краков, Полша през 2023 г.

2. Държавен шампион в стил ”фул контакт” – гр. Пазарджик, мъже, кат.75 , Приз  и купа „Най-техничен състезател”.

3. Държавен шампион в стил ”лоу кик” , мъже, кат.75 кг. – гр. Шумен,

Треньор: Красимир Кирилов

Богомил Костов (17г.)  – карате киокушин:

Шампион на кумите при мъже над 90кг. и награда за „НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ“ – на Държавното първенство по Карате Киокушин за всички възрасти, провело се на 13-ти Юни 2021г. в Кранево.

Шампион на кумите при мъже до 80кг. и награда за „НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ“ – на пеждународното първенство за мъже, жени, юноши и девойки : “1st Esat Delihasan International Kyokushin Cup“ ,  което се проведе на 2-3-ти Октомври 2021г. в Бурса, Турция;

4-то място при мъже до 80 кг. на “34-ТО ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ЗА МЪЖЕ и ЖЕНИ НА КАТЕГОРИИ“ провело се на 13-ти и 14-ти Ноември 2021г. в Катовица, Полша;

Ивалена Колева (17г.)карате киокушин:

Шампионка на кумите при жени над 55 кг. на Държавното първенство по карате киокушин за всички възрасти, провело се на 13-ти Юни 2021г. в Кранево.

Вице-Шампионка на ката при възр.група 16-17г. на Държавното лично отборно Първенство по ката за всички възрасти – 24-ти Октомври 2021г., Кранево.

Шампионка на кумите при жени над 55 кг. на 17-то Държавно първенство по карате киокушин за мъже и жени, провело се на 24-ти Октомври 2021г., Кранево.

Шампионка на кумите при жени над 65 кг. –  на Международното първенство за мъже, жени, юноши и девойки: “1st Esat Delihasan International Kyokushin Cup“ ,  което се проведе на 2-3-ти Октомври 2021г. в Бурса, Турция;

Александър Стоименов-карате киокушин, 17 г

Шампион на кумите при мъже до 90кг. –  на Държавното Първенство по карате киокушин за всички възрасти, провело се на 13-ти юни 2021г. в Кранево.

Шампион на кумите при мъже до 90кг. –  17-то Държавно първенство по карате киокушин за мъже и жени, провело се на 24-ти Октомври 2021г., Кранево.

Шампион на кумите при юноши до 70кг. –  на международното първенство за мъже, жени, юноши и девойки: “1st Esat Delihasan International Kyokushin Cup“ ,  което се проведе на 2-3-ти Октомври 2021г. в Бурса, Турция;

3-то място при младежи до 70кг. – на “34-ТО ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ЗА ДЕЦА, ЮНОШИ, ДЕВОЙКИ, МЪЖЕ, ЖЕНИ И ВЕТЕРАНИ НА КАТЕГОРИИ“ провело се на 13-ти и 14-ти Ноември 2021г. в Катовица, Полша;

Радослав Стойчев-модерен петобой, СК „Черно море”

2021 ГОДИНА

  1. ДП   ДО 19 ГОДИНИ ЧЕТИРИБОЙ – 1 МЯСТО –   гр. ВАРНА
  2. ДП   ДО 19 ГОДИНИ  ЧЕТИРИБОЙ – 1 МЯСТО  –  гр. ПАЗАРДЖИК
  3. ДП   ДО 19 ГОДИНИ  ЧЕТИРИБОЙ – 1 МЯСТО – гр.СОФИЯ
  4. ДП   ДО 21 ГОДИНИ – МП – 1 МЯСТО –гр.  ВЕЛИКО ТЪРНОВО
  5. ДП  МЪЖЕ  ЧЕТИРИБОЙ – 3 МЯСТО – гр. СОФИЯ
  6. ДП  МЪЖЕ ЧЕТИРИБОЙ –   3 МЯСТО – гр. СОФИЯ
  7. ДП  МЪЖЕ  МП – 2 МЯСТО – гр.ВЕЛИКО ТЪРНОВО

СВЕТОВНА СУПА – МЪЖЕ МП – СОФИЯ – УЧАСТИЕ

СВЕТОВНА КУПА – БУДАПЕЩА –  УЧАСТИЕ

ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ДО 19 ГОДИНИ – ПОРТУГАЛИЯ – ВЛИЗАНЕ  НА ФИНАЛИ

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ДО 19 ГОДИНИ – ЕГИПЕТ  – ВЛИЗАНЕ  НА ФИНАЛИ – 32 МЯСТО

Далия Пенкова (артистично плуване, жени):

Класиране във FINA World series (Световни серии) – 4-то място индивидуално. На кръга в Казан през 2021 г. Далия завоюва бронзов медал в дисциплината соло техника и беше поканена заедно с Крис Кулева на Супер финала от Световните серии в Барселона, след който България се изкачи до четвъртото място в комплексното класиране за годината. 

Далия е дългогодишна състезателка от СК „Аква спорт“, участвала в Световното първенство за жени в Южна Корея през 2019г., Европейското първенство за жени през 2018 г. и в Европейските първенства за девойки през 2017, 2018 и 2019 г. Сега тя е студентка по архитектура, завършвайки с пълно отличие варненската математическа гимназия и въпреки това продължава своята успешна спортна кариера. Заедно с треньорката си Галина Георгиева от СК „Аква спорт“ гледат към класиране за Световното  първенство в Япония през месец май 2021 г. Вече има специално поставени  хореографии за нашето момиче и нейната партньорка от руската легенда Кристина Таласиниду и подготовката тече с пълна пара. 

Станислав Станков /лека атлетика/ – мъже

  • Първо място от Н.Ш. 60 м с преп.  – с нац. рекорд за младежи до 23г. – Сф
  • Първо място от Н.Ш. 110 м с преп. – В.Т.
  • Първо място от Н.Ш. 400 м с преп. – В.Т.
  • Второ място от Б.И. 60 м с преп. – Истанбул
  • Първо място от Б.И. 110 м с преп – Смедерево
  • Трето място от межд. турнир за мъже Атина
  • Първо място Европейска Купа 110 м с преп. – Ст.Загора
  • Полуфинал на Е.П. за мъже на закрито   4-7.03.2021 Торун – Полша
  • Полуфинал на ЕП до 23г – Талин

Треньор:  Руслан Грозданов

Антъпи Иванов /плуване/, ПСК „Черно море“:

УНИВЕРСИТЕТСКО ПЪРВЕНСТВО НА САЩ. НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО – ЯРДОВ БАСЕЙН АСС

3-ТО  МЯСТО  100 ЯРДОВ БЪТЕРФЛАЙ

2-РО  МЯСТО  200 М БЪТЕРФЛАЙ + РЕКОРД

4-ТО  МЯСТО  500 М СВОБОДЕН СТИЛ

3-ТО МЯСТО С ЩАФЕТА  4 Х 100 М СМЕСЕНА + РЕКОРД

2-РО МЯСТО ЩАФЕТА 4 Х 200 М СВОБОДЕН СТИЛ + РЕКОРД

3-ТО МЯСТО НА 4 Х 50 М СМЕСЕНА ЩАФЕТА + РЕКОРД НА УНИВЕРСИТЕТА И ЛЕЧЕН РЕКОРД

НСАА – 6-ТО МЯСТО  100 М. БЪТЕРФЛАЙ + 13-ТО  ВРЕМЕ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА 200 М БЪТЕРФЛАЙ.  3-ТО МЯСТО, ПЪРВИ МЕДАЛ ОТ НСАА ЗА УНИВЕРСИТЕТА И 11-ТО ВРЕМЕ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА  ЗА ДИСЦИПЛИНАТА ИЗОБЩО

ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО 50 М БАСЕЙН  БУДАПЕЩА

ПОЛУФИНАЛ И „А” НОРМАТИВ   ЗА  ОИ  100 М БЪТЕРФЛАЙ

ФИНАЛ  И  4-ТО МЯСТО 200 М БЪТЕРФЛАЙ.  ПЪРВО СЛИЗАНЕ НА БЪЛГАРИН ПОД  1,55

ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ

21-ВО   МЯСТО 200 М БЪТЕРФЛАЙ

30-ТО  МЯСТО  100 М БЪТЕРФЛАЙ

ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО 25 М. БАСЕЙН – КАЗАН -/ РУСИЯ/

4-ТО МЯСТО 200 М БЪТЕРФЛАЙ

9-ТО МЯСТО 100 М БЪТЕРФЛАЙ С НОВ НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД

16-ТО МЯСТО 50 М БЪТЕРФЛАЙ С НОВ НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД

Пьотр Нестеров /тенис/, СК „Черно море Елит“

–  Национален състезател, 3-то място Roland Garros, 2-ро място US Open, 2-ро място вицешампионска титла на ЕП до 18г. Швейцария, Държавен шампион на България до 18г. Треньор Кристиян Илиев.

Симон Антъни Иванов /тенис/

–  Национален състезател , 1-во място шампион  на двойки ДЛП за мъже и 2-ро място единично ДЛП за мъже. Треньор Кристиян Илиев.

Еркан Низам /лека атлетика/, СК „Евър“

– НАЦИОНАЛЕН СЪСТЕЗАТЕЛ

-БРОНЗОВ МЕДАЛ – 4Х400М. – БАЛКАНСКИШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

– 4-ТО МЯСТО – 800М. – БАЛКАНСКИ ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

– ЗЛАТЕН МЕДАЛ-800М.-НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОД.- ЗАЛА

– ЗЛАТЕН МЕДАЛ-1500М- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОД.-ЗАЛА

– БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ -МЪЖЕ-ЗАЛА

– СРЕБЪРЕН МЕДАЛ 800М – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

– СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – 1500М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

– БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М.- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ – МЪЖЕ

– ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 400М. – ТУРНИР „ НИКОЛА ВЪЛЧАНОВ“

-БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М. – МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР „ АКАДЕМИК „

 Исмаил Сенанджи, лека атлетика, СК „Евър“

  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ-НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ – ПОЛУМАРАТОН – МЪЖЕ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ – КРОС-КЪНТРИ – МЪЖЕ
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ- ПОЛУМАРАТОН – „ СЪЕДИНЕНИЕ „
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – МЕЖДУНАРОДЕН КРОС „ ИВАЙЛО „
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – МАРАТОН „ КЮСТЕНДИЛ „
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – КРОС-КЪНТРИ „ МИТЕТО „ – МЪЖЕ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ – „ ЛУКОВИТСКИ МОМИ“ – МЪЖЕ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – КРОС „ ДИАНА“ – МЪЖЕ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ „ МЕЗДРА“ – МЪЖЕ.

Христо Христов /щанги/, СК „Титан“

Състезател по вдигане на тежести, завоювал вице – европейски титла за мъже в кат. до 109 кг. от  проведеното през април 2021г. Европейско първенство в Москва и пето място в кат. до 109кг. от проведената Олимпиада в Токио през август 2021г., където е и със световен рекорд в двубоя и изхвърлянето.

Световен шампион до 20 години от Ташкент.

Треньор Живко Николов.

„Отбор в колективните спортове“

„Отбор в колективните спортове на Варна – МФК СПАРТАК (ВАРНА)

ЗА ПОСТИГНАТИ УСПЕХИ И ПОСТИЖЕНИЯ ПРЕЗ 2021 ГОДИНА:

  • 8 място ШАМПИОНСКА ЛИГА Европа (от 64 отбора участници) – ¼ финал в турнира
    • ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) – десета титла и шеста поредна, без допуснато поражение през целия сезон
    • 4 години без загуба в първенствата на България
    • ПОБЕДИТЕЛ групова фаза ШАМПИОНСКА ЛИГА
    • ШАМПИОН Международен турнир Варна (с участието на шампионите на Румъния, Гърция и Молдова)
    • ШАМПИОН редовен сезон Държавно първенство (без допуснато поражение)
    • 18 място Европейска ранглиста за период 2017-2021 година (от 161 клуба в Европа)

„Отбор в индивидуалните спортове“

           

Клуб по плувни спортве „Астери“  

АБСОЛЮТЕН ОТБОРЕН  ШАМПИОН  НА  БЪЛГАРИЯ  В  КАТЕГОРИЯ  МЪЖЕ И ЖЕНИ  НА 50МЕТРОВ БАСЕЙН – 24-27 ЮНИ, СОФИЯ

1-ВО МЯСТО ЖЕНИ

1-ВО МЯСТО МЪЖЕ

1-ВО МЯСТО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ

ТИТЛАТА Е СПЕЧЕЛЕНА С РЕКОРДНИЯ  БРОЙ  ОТ  577.35 ТОЧКИ, ПРЕЦЕДЕНТ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 8 ГОДИНИ

АБСОЛЮТЕН  ВИЦЕШАМПИОН  НА  БЪЛГАРИЯ   В  КАТЕГОРИЯ МЪЖЕ И ЖЕНИ НА 25МЕТРОВ БАСЕЙН – 24 – 28 НОЕМВРИ, БУРГАС

2-РО МЯСТО ЖЕНИ

2-РО МЯСТО МЪЖЕ

2-РО МЯСТО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ

СПЕЧЕЛЕНИ 228 МЕДАЛА ОТ ОФИЦИАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ НА БФП

ПСК  „Черно море” -плуване

ШАМПИОН  ЗА ШЕСТИ ПОРЕДЕН ПЪТ ВЪВ  ВСИЧКИ ВЪЗРАСТИ

СК „Ракетлон“- бадминтон

Класиране: 1во място Отбор юноши  до 15г и 1во място Отбор девойки до 15г

Вид на първенството: Държавен отборен шампионат по бадминтон за юноши и девойки до 15 години

Предложението ни освен на големия успех за нашия клуб, се основава и на факта, че за 50 години бадминтон в гр.Варна, това се случва за пръв път – на републиканско ниво две гарнитури в една възраст да спечелят и двете отборни титли за годината.

  Спортен клуб по бойни изкуства „Боил“:

  1. II място „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стил „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Пазарджик от 23.04.2021 г. до 25.04.2021 г. (8 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала);
  2. II място „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стил „лоу кик” от ДОП по кикбокс в гр. Шумен от 05.03.2021 г. до 07.03.2021
  3.  г. (5 златни, 5 сребърни и 5 бронзови медала);
  4. II място „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стил „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Каварна от 03.09.2021 г. до 05.09.2021 г. (7 златни, 12 сребърни и 6 бронзови медала);
  5. III място „ОТБОРНА КУПА – Добротица” по кикбокс за деца 9 – 12 години в стил „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Каварна от 03.09.2021 г. до 05.09.2021 г. (2златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал);
  6. II място „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стил „лоу кик” от ДОП по кикбокс в гр. Варна от 01.10.2021 г. до 03.10.2021 г. (6 златни, 3 сребърни и 8 бронзови медала);

ОБЩО 77 бр. медала от ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА за 2020 г. (28 златни, 26 сребърни и 23 бронзови медала);  и 2 бр. медала(1 сребърен и 1 бронзов)  от ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО за кадети, 1 бр. бронзов медал от СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО за  мъже и 1 бр. бронзов медал от ЕВРОПЕЙСКА КУПА.

СКК „ИЧИ ГЕКИ“-карате киокушин “ със завоювани през 2021г.:

  • 42 златни медали
  • 38 сребърни медали
  • 33 бронзови медали
  • 4 пъти отборен Шампион

СК „Аква спорт“ /синхронно плуване/

 Носител на Купа България за 10-та поредна година. Състезателките от клуба са индивидуални и отборно шампионки на страната в почти всички дисциплини. Най-важните от които са 1-во място в дисциплините дует (технически и волен) за възраст жени на състезателките Далия Пенкова и Крис Кулева; първо място в дисциплината дует (техника и волен) на състезателките Яна и Саша Митеви във възраст девойки старша; 1-во място във всички ансамблови дисциплини във всички възраст на състезателките от клуба. Далия Пенкова и Крис Кулева са националките, представили България в кръговете от Световната купа и завоювали престижното 4-то място. Треньор и Председател на СК „Аква спорт“ – Галина Георгиева.

СК „Супер спорт“-лека атлетика  – юноши  ст.възраст  – първо място отборно от Национален шампионат

ТК „Черно море Елит“ -тенис

Държавен шампион за мъже в състав: Пьотр Нестеров и Симон Антъни Иванов с треньор Кристиян Илиев.

         

„Младо дарование“

Ясен Бонев, КПС „АСТЕРИ“-плуване,  роден 2006 година:

ТРЕТО МЯСТО И БРОНЗОВ МЕДАЛ от Международен маратон на 5 км в открити води – MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP (COMEN Cup), 2 октомври, Ларнака, Кипър;

ВТОРО МЯСТО – категория МЪЖЕ открити води, 4 600м, Плувен маратон Port Burgas, 28.08.2021, Бургас;

2 златни медала- 200м съчетано плуване, 100м бътерфлай. МТ“Black Sea Cup“5-6.06.2021, Варна;

3 златни медала – 50м делфин, 50м гръб и щафета, УТ, 13.06.2021, Варна;

ВТОРО МЯСТО – 400м свободен стил, ДЛОП по плуване, 50-метров басейн, 6-8.08.2021

ТРЕТО МЯСТО – 1500м свободен стил, ДЛОП плуване, 25-метров басейн, 22-28.11.2021

Сребърен медал – 200м бътерфлай, МТ Grand Prix Burgas, 28-30.05.2021, Бургас;

Сребърен медал – 200м бътерфлай, МТ „Sharks Swimming Cup“, 26-28.02.2021, Бургас.

Лора Великова, КПС „АСТЕРИ“-плуване, родена 2007 година:

ПЪРВО МЯСТО ЖЕНИ – 200м бруст, ДЛОП по плуване, 25-метров басейн, 24-28.11.2021

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 400м съчетано плуване, ДЛОП, 25-метров басейн, 24-28.11.2021

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 200м и 400м съчетано плуване, бронзов медал – 100м бътерфлай, ДОП, 50-метров басейн, 02-04.04.2021, София

4 златни медала – 100м и 200м бруст, 200м и 400м съчетано плуване, ДЛОП Младша възраст, 50-метров басейн. Нов национален рекорд на 400м съчетано – 4:59.94

4 златни медала – 200м свободен стил, 200 бруст, 100м бътерфлай, 400м съчетано плуване – МТ „Sharks Swimming Cup“, 26-28.02.2021, Бургас

1 златен и 1 сребърен медал – 100 бътерфлай, 400м съчетано плуване – МТ Grand Prix Burgas, 28-30.05.2021, Бургас

5 медала – златен 200м гръб, сребърни – 100м гръб, 50м бътерфлай, бронзови – 50м гръб, 50м бътерфлай – МТ“Black Sea Cup“5-6.06.2021, Варна;

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 400м съчетано плуване, ДЛОП по плуване, 50-метров басейн, 24-27.06.2021, София

ТРЕТО МЯСТО ЖЕНИ – 200м бруст, ДЛОП по плуване 50-метров басейн, 24-27.06.2021, София

4 златни медала – 100м бътерфлай, 200м свободен стил, 200м съчетано плуване, 50м бруст – МТ „Плувни таланти“, 10-11.09.2021, Кранево

Андреа Ивановахудожествена гимнастика- ДМВ

ДП Елит-ДМВ

многобой- 5 мяст

финал топка – 1 златен медал

финал обръч- 2 сребърен медал

ДТ Златен обръч

многобой- 10 м

финал бухалки- 5 място

финал лента- 8 място

МТ Морски грации- Бургас

Многобой- 1 златен медал

финал топка- 1 златен медал

финал обръч- 1 златен медал

финал бхалки- 1 златен медал

МТ Морски звезди- Варна

Ансамбъл- ДСВ – 2 сребърен медал

1 кръг – Селекия Олимпийско здено- 1 място

Звено бъдещи звезди – 3 място

Теодор Адамов-кик бокс:

1. II място ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – Будва, Черна гора 5-13.11.2021г.,  ЮМВ. кат.60 кг., стил „фул контакт”.

2. III място ЕВРОПЕЙСКА КУПА – Карловац, Хърватска 27-30.05.2021 г., ЮМВ, кат.60, стил „лоу кик”

Треньор: Красимир Кирилов

Васил Тодоров – кик бокс:

1. III място ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – Будва, Черна гора 5-13.11.2021г.,  ЮМВ. кат. 57 кг., стил „фул контакт”

Треньор: Красимир Кирилов

Симеон Брус Касълс-лека атлетика

  • Първо място Н.Ш.  диск за мл.в.
  • Второ място  Н.Ш.  диск за мл. в.
  • Второ място  Б.И.  диск   за мл.в.

Треньор  :  Иван Иванов

Вероник Жекова-лека атлетика

  •  Първо място на  Н.Ш. – 100м гл.б./100 м преп. б./4х100 м.щафета с нов нац. рекорд/  4х200 м щафета с нов нац. рекорд/  за  девойки до 16 г.
  • Първо място 4х400  Н.Ш.за дев. Ст.в.
  • Второ място на Н.Ш. за дев. Мл.в. на – 100 м преп.б/4х100м/4х400 м/

Треньор:  Симеон Попхлебаров

        3.Христина Калинова Койнова

– 3 златни и 2 сребърни медала от  Н.Ш. за дев .до 16 г. с нов нац. рекорд на 4х400

– 1 златен 2 среб. и 2 бр. от Н.Ш.  младша възр.

– 1 зл.и 1 бр. от Н.Ш. старша възр.

Треньор : Симеон Попхлебаров

Мирослав Шмидт – тенис на маса, 10 години

Треньор : Стоян Поппетров

 Шампион на България до 10 години

Шампион на България до 12 години

Шампион на България – двойки до 12години

Шампион на България – смесени двойки до 12години

Шампион на България до 12г – отборно първенство

Шампион на България до 10 г – отборно първенство

Шампион на първи етап “Млад Олимпиец “ за купа България до 13 години

Носител за втора поредна година  на голямата награда на фондация “ДИМИТЪР БЕРБАТОВ “ за успелите деца на България в област “СПОРТ” 1-4 клас

Шесто място на турнир от световните серии ( WTT  Youth Contender – Унгария 2021 )от календара на Световната федерация по тенис на маса до 10 години.

Към момента Мирослав заема престижното 34 място в световната ранглиста за деца до 10 г  възраст.

Второ място на традиционния  международния фестивал по тенис на маса в КК АЛБЕНА  за деца до 12г

Елвира Краснобаева – худ.гимнастика, КХГ „Грация“

Треньор Светлана Юриевна и пом. трен. Виктория Атанасова
ДП „Жулиета Ш.“ Бургас 17-20.03. индивидуално А ДСВ
1м – Многобой
5м – Бухалки
5м – Топка
5м – Лента
ДОП София 07-
11.04. отборно Елит ДСВ 5 м
НК категория
„Елит“ София 21-
25.04. индивидуално Елит ДСВ 1 м
ДП категория
„Елит“ София 14-
16.05. индивидуално Елит ДСВ
2 м – Многобой
2 м – Обръч
2 м – Топка
2 м – Бухалки
2 м – Лента
МТ „Приятели на
Бургас“ Бургас 21-
23.05. индивидуално Елит ДСВ
1 м – Многобой
1 м – Обръч
1 м – Бухалки
1 м – Лента

Мартин Атанасов, лека атлетика, СК „Евър“

  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 1500М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЮНОШИ ДО 18 ГОДИНИ
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ДО 18 ГОДИНИ – КРОС КЪНТРИ
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – 1500М. -НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ В ЗАЛА ДО 18 ГОД.
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – 1500М.- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ДО 20 ГОДИНИ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – 1500М. – МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР „ МЛАДОСТ „
  • БАЛКАНСКИ ШАМПИОНАТ – КРОС-КЪНТРИ – ФИНАЛИСТ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 1500М.-МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР“ В. ДАСКАЛОВ“
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ „ ЛУКОВИТСКИ МОМИ– ДО 18 ГОДИНИ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ „ ВАРНА „
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – КРОС КЪНТРИ „ МИТЕТО : –  ДО 18 ГОДИНИ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 800М. -ТУНИР „ Н. ВЪЛЧАНОВ“ ДО 18 ГОДИНИ
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – КРОС „ ДИАНА „ – ДО 18 ГОДИНИ.

            „Спортист с увреждания”

Николай Тодоров Дамянов-канадска борба от СКИ „Арм Стронг“ гр. Варна, със следните постижения:

  • златен медал на дясна ръка и сребърен на лявара ръка от ЕП по канадска борба, което се проведе в гр. Вилнюс в Литва през месец октомври 2021г.
  • бронзов медал на лява и бронзов медал надясна ръка от СП по канадска борба, което се проведе в гр. Букорещ в Румъния през месец декември 2021г.

„Спортист ветеран”

Йордан Генов – лека атлетика  над 70

  1. Турнир за ветерани 8.5.21 г. – 2 златни медала  с нац. рекорд на 400 м.гл.б.
  2. Д.П. за ветерани – 2 зл. медала на 200 и 400
  3. Б.И. за ветерани Корча –Алб. На 300м преп. –първо място с нов национален  и балкански рекорд

На 80 преп. зл. медал и на 200 м –сребро

Треньор: Руслан Грозданов