Симона Дянкова: Това е сбъдната мечта и чудо
Майката на Симона Дянкова-Ани получие наградата

СПОРТИСТ НА ВАРНА-2021

Симона Дянкова – художествена гимнастика СКХГ „ЧАР-ДКС

Треньор Филипа Филипова

Олимпийски игри Токио – Златeн медал

Световна купа Баку

 3 златни медала

Световна купа Пезаро

Сребърен многобой

Европейско първенство- Варна

5 многобой

Златен финал топки

Сребърен финал смесено

Световна Чалъндж купа  Минск

Сребърен многобой

Златен финал 5 топки

Сребърен финал смесено

Гран При Марбеа 

3 златни медала

общо

12 златни

4 сребърни

1 четвърто място

3 пети места

Симона и нейната треньорка Филипа Филипова не успяха да присъстват на церемонията. Наградите получиха майката на Симона Дянкова-Ани и първата й треньорка Мария Чиприянова.

В призовата 10-ка попаднаха  още/по азбучен ред/:

Никола Петров-главен треньор в ПСК „Черно море“ получи наградите на номинираните състезатели от клуба и приза за отбор на годината в индивидуалните спортове.

Антъни Иванов – плуване ПСК Черно море, 

треньор Никола Петров

Университетско първенство на сащ. Най-силното първенство – ярдов басейн асс

3-то  място  100 ярдов бътерфлай

2-ро  място  200 м бътерфлай + рекорд

4-то  място  500 м свободен стил

3-то място с щафета  4 х 100 м смесена + рекорд

2-ро място щафета 4 х 200 м свободен стил + рекорд

3-то място на 4 х 50 м смесена щафета + рекорд на университета и лечен рекорд

НСАА – 6-то място  100 м. Бътерфлай + 13-то  време за всички времена 200 м бътерфлай.  3-то място, първи медал от нсаа за университета и 11-то време за всички времена  за дисциплината изобщо

Европейско първенство 50 м басейн  будапеща

Полуфинал и „а” норматив   за  ои  100 м бътерфлай

Финал  и  4-то място 200 м бътерфлай.  Първо слизане на българин под  1,55

Олимпийски игри

21-во   място 200 м бътерфлай

30-то  място  100 м бътерфлай

Европейско първенство 25 м. басейн – казан -/ русия/

4-то място 200 м бътерфлай

9-то място 100 м бътерфлай с нов национален рекорд

16-то място 50 м бътерфлай с нов национален рекорд

Дениел Нанков/в средата/

Дeниел Нанков – плуване ПСК Черно море, 

треньор Никола Петров

4- то място на европейско младежко първенство

Щафета 4 х 100 м св. Стил

Национален  рекорд за мъже –  50 м св.стил  на 25 м. басейн

Национален рекорд за мъже  – 100 м св.стил  на 25 м. басейн

Национален рекорд за мъже  на  25 м. басейн –

4 х 50 м. Свободен стил

4 х 50 м . Смесена щафета

Калина Николаева – плуване ПСК Черно море, 

треньор Никола Петров

МТ Пирин-Благоевград – 4 златни медала, категория, девойки старша възраст

 Държавно отборно първенство – 2 златни медала, категория опън, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Девойки Старша

 VII ТУРНИР „ЦВЕТНИЦА”- КУПА “SPEEDO” – 4 златни медала, категория Девойки старща възраст III-ти международен турнир по плуване „Купата на кмета на Бургас“ – 1 златен и 2 сребърни медала, категория Ореп

 Международен турнир “Black Sea Cup” 2021 – 1 златен и 2 сребърни в категория Опън и 1 златен и 2 сребърни в категория Девойки старша възраст, Награда за състезателка в Топ 5.

 Държавно лично-отборно първенство Мъже и Жени – 1 златен и 2 сребърни медала, Категория Ореп, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Жени

 Европейско младежко първенство Рим 2021 – 16 място на 400 съчетано плуване

 Държавно лично-отборно първенство Старша възраст – 3 златни и 2 сребърни медала, 3 златни медала с щафета и национален рекорд на 4*100 м. свободен стил за Девойки Старша

 Международен турнир BURGAS SWIMMING OPEN 25 м. басейн – 3 златни и 1 сребърен медал категория Опън

 Международен турнир Пловдив 25 м басейн – 3 златни и 1 сребърен медал, девойки старша

 Държавно лично-отборно първенство Старша възраст 25 м басейн – 4 златни медала, 2 златни медала с щафета

 Държавно лично-отборно първенство Мъже и Жени 25 м басейн – 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, Национален рекорд на 200 м съчетано за девойки старша възраст

 Общо – 4 национални рекорда, 39 златни, 11 сребърни и 1 бронзов медала,

 16 място на Европейско първенство за юноши и девойки, Рим 2021

Борис Начев/средата/ с треньора си Юлиан Тупанков

Борис Начев – волейбол ВК Черно море

треньор Юлиян Тупанков

2-ро място на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години в Иран.

Наградата на Далия Петкова получи нейната майка

Далия Петкова – артистично плуване СК Аква спорт ,

треньор Галина Георгиева

Класирането си във FINA World series (Световни серии) – 4-то място индивидуално. На кръга в Казан през 2021 г. Далия завоюва бронзов медал в дисциплината соло техника и беше поканена заедно с Крис Кулева на Супер финала от Световните серии в Барселона, след който България се изкачи до четвъртото място в комплексното класиране за годината. 

Треньорът Крум Крумов взе наградата на Еркан Низам

Еркан Низам – лека атлетика СКЛА Евър ,

треньор Крум Крумов

БРОНЗОВ МЕДАЛ – 4Х400М. – БАЛКАНСКИШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

4-ТО МЯСТО – 800М. – БАЛКАНСКИ ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

ЗЛАТЕН МЕДАЛ-800М.-НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОД.- ЗАЛА

ЗЛАТЕН МЕДАЛ-1500М- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОД.-ЗАЛА БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ -МЪЖЕ-ЗАЛА

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ 800М – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – 1500М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЗА ЮНОШИ ДО 20 ГОДИНИ

БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М.- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ – МЪЖЕ

 ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 400М. – ТУРНИР „ НИКОЛА ВЪЛЧАНОВ“

БРОНЗОВ МЕДАЛ – 800М. – МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР „ АКАДЕМИК „

Кристиан Илиев -личен треньор на Пьотр Нестеров получи наградата му

Пьотр Нестеров – тенис на корт ТК Черно море

треньор Кристиян Илиев

3-то място Roland Garros, 2-ро място US Open, 2-ро място вицешампионска титла на ЕП до 18г. Швейцария, Държавен шампион на България до 18г.

Станислав Станков/средата/ и треньорът му Руслан Грозданов/ляво/

Станислав Станков лека атлетика СКЛА Супер спорт,

треньор Руслан Грозданов

Първо място от Н.Ш. 60 м с преп.  – с нац. рекорд за младежи до 23г. – Сф

Първо място от Н.Ш. 110 м с преп. – В.Т.

Първо място от Н.Ш. 400 м с преп. – В.Т.

Второ място от Б.И. 60 м с преп. – Истанбул

Първо място от Б.И. 110 м с преп – Смедерево

Трето място от межд. турнир за мъже Атина

Първо място Европейска Купа 110 м с преп. – Ст.Загора

Полуфинал на Е.П. за мъже на закрито   4-7.03.2021 Торун – Полша

Полуфинал на ЕП до 23г – Талин

Христо Христов/средата/ и треньорът му Краси Кирилов

Христо Христов – кикбокс СК Боил

треньор Красимир Кирилов

1. III място на СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО  по кикбокс – мъже ,  Лидо де Йосоло, Италия – 15- 23.10.2021 г.- кат. 75 кг, стил „фул контакт“, спечелена квота за Европейскa Олимпиада Краков, Полша през 2023 г.

2. Държавен шампион в стил ”фул контакт” – гр. Пазарджик, мъже, кат.75 , Приз  и купа „Най-техничен състезател”.

3. Държавен шампион в стил ”лоу кик” , мъже, кат.75 кг. – гр. Шумен

Щангистът Христо Христов/средата/ с личния си треньор Живко Николов

Христо Христов – вдигане на тежести СК Титан

треньор Живко Николов

Вицеевропейска титла за мъже в кат. до 109 кг. от  проведеното през април 2021г. Европейско първенство в Москва

Ппето място в кат. до 109кг. от проведената Олимпиада в Токио през август 2021г., където е и със световен рекорд в двубоя и изхвърлянето.

Четвърто място на Световно първенство по вдигане на тежести кат. до 109 кг.  Ташкент, Узбекистан

Категория „Отбор на годината“ за 2021г. /Индивидуални спортове/

ПСК „Черно море“ – плуване , главен треньор Никола Петров

ШАМПИОН  ЗА ШЕСТИ ПОРЕДЕН ПЪТ  /ШЕСТ ГОДИНИ/ ВЪВ  ВСИЧКИ ВЪЗРАСТИ

Симеон Христов-треньор на МФК Спартак /Вн/

Категория „Отбор на годината“ за 2021 г. /Колективни спортове/

МФК Спартак Варна- плажен футбол , треньор Симеон Христов

8 място ШАМПИОНСКА ЛИГА Европа (от 64 отбора участници) – ¼ финал в турнира

ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) – десета титла и шеста поредна, без допуснато поражение през целия сезон

ПОБЕДИТЕЛ групова фаза ШАМПИОНСКА ЛИГА

ШАМПИОН Международен турнир Варна (с участието на шампионите на Румъния, Гърция и Молдова)

ШАМПИОН редовен сезон Държавно първенство (без допуснато поражение)

18 място Европейска ранглиста за период 2017-2021 година (от 161 клуба в Европа)

Николай Дамянов получи наградата си от Иван Иванов-ОФК ЖСК Спартак

Категория  „Спортен дух“ /за спортист с увреждания/

Николай Дамянов – канадска борба – СКИ „Арм Стронг

златен медал на дясна ръка и сребърен на лявара ръка от ЕП по канадска борба, което се проведе в гр. Вилнюс в Литва през месец октомври 2021г.

бронзов медал на лява и бронзов медал надясна ръка от СП по канадска борба, което се проведе в гр. Букорещ в Румъния през месец декември 2021г.

Категория  „Спортист ветеран“ за 2021г.

Йордан Генов/ляво/ награден от Бончо Бонев /ОСК Черно море/

Йордан Генов – лека атлетика  над 70 г.

Турнир за ветерани  – 2 златни медала  с национален рекорд на 400 м.гладко бягане

Държавно първенство за ветерани – 2 златни медала на 200 и 400

Балкански игри за ветерани Корча –Албания на 300м препятствия –първо място с нов национален  и балкански рекорд

Мирослав Шмидт с треньора си Стоян Поппетров/ляво/ и Кристиан Димитров-директор на дирекция „Спорт“

Категория „Младо дарование“ за 2021г.

Мирослав Шмидт – тенис на маса СКТМ Комфорт,

треньор Стоян Поппетров

Шампион на България до 10, 12 години

Шампион на България – смесени двойки до 12години

Шампион на България до 12г , 10 г.– отборно първенство

Носител за втора поредна година  на голямата награда на фондация “ДИМИТЪР БЕРБАТОВ “ за успелите деца на България в област “СПОРТ” 1-4 клас

Шесто място на турнир от световните серии (WTT  Youth Contender– Унгария 2021 )от календара на Световната федерация по тенис на маса до 10 години.

Към момента Мирослав заема престижното 34 място в световната ранглиста за деца до 10 г  възраст.

Състезателите Ясен Бонев и Лора Великова с треньорката си Гергана Василева

Награди „Младо дарование“ от Община Варна, извън анкетата

Ясен Бонев, плуване КПС „Астери“  роден 2006 година:

Треньор Гергана Василева

ТРЕТО МЯСТО И БРОНЗОВ МЕДАЛ от Международен маратон на 5 км в открити води – MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP (COMEN Cup), 2 октомври, Ларнака, Кипър;

ВТОРО МЯСТО – категория МЪЖЕ открити води, 4 600м, Плувен маратон Port Burgas, 28.08.2021, Бургас;

2 златни медала- 200м съчетано плуване, 100м бътерфлай. МТ“Black Sea Cup“5-6.06.2021, Варна;

3 златни медала – 50м делфин, 50м гръб и щафета, УТ, 13.06.2021, Варна;

ВТОРО МЯСТО – 400м свободен стил, ДЛОП по плуване, 50-метров басейн, 6-8.08.2021

ТРЕТО МЯСТО – 1500м свободен стил, ДЛОП плуване, 25-метров басейн, 22-28.11.2021

Сребърен медал – 200м бътерфлай, МТ Grand Prix Burgas, 28-30.05.2021, Бургас;

Сребърен медал – 200м бътерфлай, МТ „Sharks Swimming Cup“, 26-28.02.2021, Бургас.

Лора Великова,  плуване,  КПС „Астери“  родена 2007 година:

Треньор Гергана Василева

ПЪРВО МЯСТО ЖЕНИ – 200м бруст, ДЛОП по плуване, 25-метров басейн, 24-28.11.2021

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 400м съчетано плуване, ДЛОП, 25-метров басейн, 24-28.11.2021

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 200м и 400м съчетано плуване, бронзов медал – 100м бътерфлай, ДОП, 50-метров басейн, 02-04.04.2021, София

4 златни медала – 100м и 200м бруст, 200м и 400м съчетано плуване, ДЛОП Младша възраст, 50-метров басейн. Нов национален рекорд на 400м съчетано – 4:59.94

4 златни медала – 200м свободен стил, 200 бруст, 100м бътерфлай, 400м съчетано плуване – МТ „Sharks Swimming Cup“, 26-28.02.2021, Бургас

1 златен и 1 сребърен медал – 100 бътерфлай, 400м съчетано плуване – МТ Grand Prix Burgas, 28-30.05.2021, Бургас

5 медала – златен 200м гръб, сребърни – 100м гръб, 50м бътерфлай, бронзови – 50м гръб, 50м бътерфлай – МТ“Black Sea Cup“5-6.06.2021, Варна;

ВТОРО МЯСТО ЖЕНИ – 400м съчетано плуване, ДЛОП по плуване, 50-метров басейн, 24-27.06.2021, София

ТРЕТО МЯСТО ЖЕНИ – 200м бруст, ДЛОП по плуване 50-метров басейн, 24-27.06.2021, София

4 златни медала – 100м бътерфлай, 200м свободен стил, 200м съчетано плуване, 50м бруст – МТ „Плувни таланти“, 10-11.09.2021, Кранево

Майката на Андреа Иванова получи наградата й

Андреа Станиславова Иванова – художествена гимнастика СКХГ Чар-ДКС

Треньор – Деница Христова

 ДП Елит-ДМВ

многобой- 5 място, финал топка – 1 златен медал, финал обръч- 2 сребърен медал

ДТ Златен обръч

многобой- 10 м, финал бухалки- 5 място, финал лента- 8 място

МТ Морски грации- Бургас

Многобой- 1 златен медал, финал топка- 1 златен медал, финал обръч- 1 златен медал, финал бхалки- 1 златен медал

МТ Морски звезди- Варна

Ансамбъл- ДСВ – 2 сребърен медал

1 кръг – Селекия Олимпийско здено- 1 място, Звено бъдещи звезди – 3 място

Краси Кирилов получи наградите на СК „Боил“-Теодор Адамов и Васил Тодоров

Теодор Адамов, кикбокс СК Боил

Треньор: Красимир Кирилов

1. II място ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – Будва, Черна гора 5-13.11.2021г.,  ЮМВ. кат.60 кг., стил „фул контакт”.

2. III място ЕВРОПЕЙСКА КУПА – Карловац, Хърватска 27-30.05.2021 г., ЮМВ, кат.60, стил „лоу кик”

Васил Тодоров – кикбокс СК Боил

Треньор: Красимир Кирилов

III място ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – Будва, Черна гора 5-13.11.2021г.,  ЮМВ. кат. 57 кг., стил „фул контакт”

Симеон Касълс /средата/ и треньорът му Иван Иванов/ляво/

Симеон Брус Касълс – лека атлетика СКЛА Супер спорт

Треньор  :  Иван Иванов

Първо място Национален шампионат  диск за мл.в.

Второ място  Национален шампионат    диск за мл. в.

Второ място  Балкански игри  диск   за мл.в.

Вероник Жекова и Христина Койнова с треньора си Симеон Попхлебаров

Вероник Александрова Жекова– лека атлетика СКЛА Супер спорт

Треньор:  Симеон Попхлебаров

 Първо място на  Н.Ш. – 100м гл.б./100 м преп. б./4х100 м.щафета с нов нац. рекорд/  4х200 м щафета с нов нац. рекорд/  за  девойки до 16 г.

Първо място 4х400  Н.Ш.за дев. Ст.в.

Второ място на Н.Ш. за дев. Мл.в. на – 100 м преп.б/4х100м/4х400 м/

  •  

Христина Калинова Койнова– лека атлетика СКЛА Супер спорт

Треньор:  Симеон Попхлебаров

3 златни и 2 сребърни медала от  Н.Ш. за дев .до 16 г. с нов нац. рекорд на 4х400

1 златен 2 среб. и 2 бр. от Н.Ш.  младша възр.

1 зл.и 1 бр. от Н.Ш. старша възр.

Треньорката Миглена Генчева получи наградата на Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева – художествена гимнастика КХГ Грация,

Треньор Светлана Юриевна


ДП „Жулиета Ш.“ Бургас 17-20.03. индивидуално А ДСВ
1м – Многобой, 5м – Бухалки, 5м – Топка, 5м – Лента
ДОП София 07-11.04. отборно Елит ДСВ 5 м

НК категория „Елит“ София 21- 25.04. индивидуално Елит ДСВ 1 м
ДП категория „Елит“ София 14- 16.05. индивидуално Елит ДСВ
2 м – Многобой , 2 м – Обръч , 2 м – Топка ,2 м – Бухалки ,2 м – Лента
МТ „Приятели на Бургас“ Бургас 21-23.05. индивидуално Елит ДСВ
1 м – Многобой, 1 м – Обръч , 1 м – Бухалки , 1 м – Лента

Мартин Атанасов и треньорът Крум Крумов/ляво/

Мартин Атанасов, лека атлетика, СК „Евър“

Треньор – Цонка Господинова

  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 1500М. – НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ЮНОШИ ДО 18 ГОДИНИ
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ДО 18 ГОДИНИ – КРОС КЪНТРИ
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – 1500М. -НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ В ЗАЛА ДО 18 ГОД.
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – 1500М.- НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ДО 20 ГОДИНИ
  • БРОНЗОВ МЕДАЛ – 1500М. – МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР „ МЛАДОСТ „
  • БАЛКАНСКИ ШАМПИОНАТ – КРОС-КЪНТРИ – ФИНАЛИСТ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 1500М.-МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР“ В. ДАСКАЛОВ“
  • СРЕБЪРЕН МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ „ ЛУКОВИТСКИ МОМИ– ДО 18 ГОДИНИ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – ШОСЕЕН ПРОБЕГ „ ВАРНА „
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – КРОС КЪНТРИ „ МИТЕТО : –  ДО 18 ГОДИНИ.
  • ЗЛАТЕН МЕДАЛ – 800М. -ТУНИР „ Н. ВЪЛЧАНОВ“ ДО 18 ГОДИНИ
Кметът на Варна Иван Портних /дясно/ връчи първата награда „Юнакъ“ за принос към спорта. Тя ес връчва посмъртно на Керан Михалев. Получиха я Бончо Бонев-ОСК Черно море и Иван Иванов-ОФС ЖСК Спартак

Първа специална награда „Юнакъ“ за постижения в областта на спорта:

Керан Михалев – посмъртно

Кметът Иван Портних пожела весели празници на всички.