Пътят към Токио" с Йосиф Миладинов

Плувецът Йосиф Миладинов спечели първото място в анкетата за най-добър млад спортист на България за 2021 г. Миладинов записа първи олимпийски финал за мъжкото ни плуване на ОИ, като се класира на 8-о място на 100 м бътерфлай в Токио 2020. Вицешампион е на Европа при мъжете в същата дисциплина и двукратен ЕШ.

Втори в класацията остана щангистът Карлос Насар, който триумфира със световната титла при мъжете в категория до 81 кг от шампионата в Ташкент, като подобри множество световни рекорди. Карлос има и сребърен медал от ЕП за мъже в кат. до 82 кг.

Варненският тненисист на „Черно море Елит“  Пьотр Нестеров допълни призовата торйка.

Той стана европейски вицешампион за юноши до 18 г. на сингъл. Има второ място на двойки и 1/4-финал на сингъл в юношеския турнир на US Open, както и трето място по двойки на Ролан Гарос за юноши.

В призовата десетка попаднаха още  Александър Николов (волейбол), Александра Фейгин (фигурно пързаляне), Изабела Янкова (планинско колоездене), Уилиам Чолов (бокс), Калоян Левтеров (плуване), Константин Костадинов (баскетбол) и Радослав Росенов (бокс).